اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به جایزه مصطفی(ص)

اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به جایزه مصطفی(ص)

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) مهلت ارسال آثار دانشمندان جهان اسلام به دبیرخانه این جایزه را تا 10شهریور ماه امسال اعلام نمود.به گزارش ایت بال به نقل از بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) به صورت دو سالانه و با هدف معرفی و تجلیل از پژوهشگران و دانشمندان برتر جهان اسلام انجام می شود.
جایزه مصطفی(ص) در چهار حوزه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو و کلیه زمینه های علم و فناوری اعطا می شود و اعلام اسامی برگزیدگان این دوره، طی آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) در آبان ماه ۱۴۰۰، صورت خواهد گرفت.
شرایط اعطای جایزه در سه حوزه تخصصی، داشتن تابعیتِ یکی از ۵۷ کشور اسلامی است، اما محدودیت سنی، جنسی و دینی برای نامزد وجود ندارد. اما در حوزه عمومی چهارم، تابعیت، جنس و سن دانشمند مد نظر نبوده و نامزد باید تنها مسلمان باشد. کلیه زمینه های علم و فناوری شامل حوزه های آموزشی یونسکو؛ علوم طبیعی، ریاضیات و آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی ساخت و تولید، کشاورزی، جنگلداری، شیلات و دامپزشکی، بهداشت و رفاه و همین طور علوم شناختی و اقتصاد و بانکداری اسلامی است.
نامزدها باید از طرف دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر، انجمن های علمی و فناوری و مراکز رشد، آکادمی های علوم کشورهای اسلامی، پارک های علم و فناوری و یا از طرف سایر دانشمندان و شخصیت های علمی برجسته به دبیرخانه این جایزه جهانی معرفی شوند. برگزیدگان در هر حوزه علاوه بر دریافت لوح و مدال جایزه، مبلغ ۵۰۰ هزار دلار جایزه نقدی دریافت می کنند.
مهلت برای معرفی و ارسال آثار این دوره از اعطای جایزه مصطفی(ص) تا روز دوشنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ (۳۱ آگوست ۲۰۲۰) است.

1399/04/24
13:55:40
5.0 / 5
2209
تگهای خبر: آموزش , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد