پیش از ورزش چه مواد غذایی مصرف كنیم؟

پیش از ورزش چه مواد غذایی مصرف كنیم؟

ایت بال: دریافت كالری مناسب در زمان مناسب، انرژی مورد نیاز بدن را جهت ورزش كردن فراهم می آورد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، خیلی از مردم فکر می کنند نباید پیش از ورزش غذا خورد، با این وجود بدن شما برای انجام هرگونه فعالیت بدنی به انرژی نیاز دارد و اگر فعالیت صبحگاهی دارید، خوردن پیش از ورزش بسیار مهمست و وقتی پیش از شروع آهسته دویدن یا تمرین در ورزشگاه غذا می خورید، نتیجه بهتری می گیرید، اما این بدان مدلول نیست که می توانید پیتزا بخورید!
اهمیت تناسب نوع غذا با نوع تمرین
پیش از ورزش باید غذاهایی را که می خواهید بخورید با دقت انتخاب کنید و از سویی نوع تمرین و هدفی که از ورزش دنبال می کنید در وهله اول باید مدنظر قرار گیرد؛ بعنوان مثال، اگر اهتمام در کاهش وزن و سوزاندن چربی دارید، از خوردن غذاهای پرحجم اما کم کالری خودداری کنید و اگر هدف شما انجام تمرینات شدید یا افزایش توده عضلانی است، باید پیش از شروع، ذخایر انرژی خودرا پر کنید و دلیلش این است که بدن شما به انرژی زیادی نیاز دارد و برای دریافت آن، بهترین گزینه غذاهای پر پروتئین، چربی و کربوهیدرات است.
چه زمانی و چقدر پیش از ورزش مواد غذایی بخوریم؟
مهمست که حداقل نیم ساعت پیش از شروع فعالیت خود غذا بخورید، حتی ممکنست بسته به غذاهایی که می خورید به کمی غذای بیشتر نیاز داشته باشید، در غیر این صورت بدن شما بجای استفاده از آن بعنوان سوخت، بیش از اندازه به هضم آنچه شما خورده اید، مشغول می شود. علاوه بر این پیش از ورزش مراقب میزان مواد غذایی که می خورید باشید، چونکه ممکنست در طول فعالیت بدنی احساس پر بودن شکم کنید؛ بعنوان مثال، معده شما ممکنست آزار ببیند و احساس سنگینی داشته باشید. بدین سبب در حالت ایده آل، یک قسمت متوسط از موادغذایی با کیفیت میل کنید تا بدن در طول تمرین از آن بعنوان انرژی استفاده نماید.
پروتئین ها، مایعات و کربوهیدرات ها
بطور کلی باید اهتمام کنید پیش از تمرین کربوهیدرات هایی را که به آسانی هضم می شوند، مورد استفاده قرار دهید چونکه خیلی از انرژی مورد نیاز شما را تامین می کند؛ بعنوان مثال، نان سبوس دار، غلات غیرفرآوری شده، ماکارونی، برنج و همین طور میوه و سبزیجات خاص همه گزینه های عالی هستند، البته بهترین عمل مصرف مخلوطی از کربوهیدرات های ساده و مرکب است.
اگر می خواهید روی عضلات خود کار کنید، مهمست که غذاهایی با پروتئین مصرف کرده و از این گروه می توانید ژامبون، تخم مرغ، لبنیات و غیره را انتخاب نمایید، اما نکته اساسی این است که حداقل 2-3 ساعت پیش از تمرین خود این مواد غذایی را میل کنید تا وقت کافی برای هضم آنها داشته باشید.
در عین حال باید قبل، حین و پس از هر نوع تمرین، آبرسانی کافی داشته باشید؛ پیش از ورزش حداقل نیم لیتر آب بنوشید، از جانب دیگر می توانید آب میوه ای بدون گاز، نوشیدنی تحریک کننده دیگری مانند قهوه یا چای مصرف کنید و این امر خصوصاً در صورت انجام فعالیت بدنی در زمان بامداد بسیار مفیدست.
غذاهایی که باید پیش از ورزش بخورید
بر طبق این مطلب که از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، موز غذای مناسبی برای قبل و پس از تمرین روزمره است، در حقیقت این میوه دارای مقدار زیادی پتاسیم است که تمام مواد معدنی را که در ضمن فعالیت بدنی از دست می دهید، باردیگر جبران می کند، بعلاوه موز حاوی کربوهیدرات است و انرژی مورد نیاز برای ورزش را تامین می کند، بدین سبب میوه ها گزینه عالی برای پیش از ورزش هستند چونکه به سهولت تهیه می شوند و در مجموع تلفیقی از پروتئین، ویتامین ها و کربوهیدرات ها را باید انتخاب نمود چونکه این بهترین راه برای آماده سازی بدن برای فعالیت است و اگر وقت زیادی برای صرف کردن ندارید، خوردن یک تکه نان با مربا گزینه ای آسان و سریع برای انرژی بخشیدن به بدن خواهد بود.
منبع:

1399/04/15
17:48:55
5.0 / 5
2528
تگهای خبر: پروتئین , فعالیت , كیفیت , مدل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد