برای كاهش وزن كالری مهم تر است یا ورزش ؟

برای كاهش وزن كالری مهم تر است یا ورزش ؟

به گزارش ایت بال بدون توجه به كالری دریافتی و ورزش منظم، خیلی سخت است كه افراد بتوانند وزن اضافی بدن خویش را كاهش دهند، ازاین رو «كالری» و «ورزش» دو مقوله مكمل در كاهش وزن بدن هستند.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، هرچند کالری دریافتی، کالری مصرفی و نظم شخصی مهم هستند اما با این وجود همیشه مشخص است که بعضی از افراد در دستیابی به یک وزن سالم گرفتار مشکل بیشتری نسبت به دیگران هستند و گاها مشاهده می شود کسانی که همیشه برنامه غذایی مناسبی را رعایت می کنند، چاق بوده و یا افرادی که غذای آزادانه مصرف می کنند، لاغر هستند.
مدت زیادی تصور می شد کالری هایی که هر روز مصرف می نماییم همگی جذب خون و در اطراف بدن ما همچون در سلول های چربی توزیع می شوند که این مساله کاملا درست نیست و باید بدانیم که میکروبیوم ها بعضی از آنچه را که ما می خوریم بعنوان زباله می شناسد و از آن استفاده می نماید و در عین حال افرادی هستند که میکروبیوم روده آنها کالری بیشتری جذب می کند و پیش از مصرف کالری بعنوان زباله مصرف می شود، ازاین رو چنین افرادی علیرغم مصرف غذای بالا کمتر گرفتار اضافه وزن می شوند.
دراین میان افرادی وجود دارند که میزان غذای دریافتی آنها خیلی کم است، اما دارای اضافه وزن هستند؛ این امکان وجود دارد که این افراد از متابولیسم پایه کمتری (پایین تری) برخوردار باشند. عوامل زیادی همچون جنسیت (متابولیسم زنان کمتر از مردان است)، سن (متابولیسم جوانان بیشتر از افراد سالمند است) و فعالیت ورزشی (افراد ورزشکار از متابولیسم بیشتری نسبت به افراد غیرفعال برخوردارند) در این مورد نقش دارد.
محمدمهرتاش- متخصص تغذیه ورزشی با بیان مطالب فوق به ایسنا، اظهار نمود: به چنین افرادی که معمولا زنان هستند، سفارش می شود که از راه فعالیت ورزشی میزان متابولیسم بدن خویش را بالا برند که بی گمان تعادل کالریک بدن آنها تغییر کرده و کاهش وزن در موردشان رخ می دهد و در نهایت نباید فراموش کرد که ورزش منظم مزایای سلامتی را حتی برای افرادی که وزن سالم نداشته اند، بوجود می آورد و کاهش وزن تنها یکی از علل برای ورزش منظم است.
منبع:

1399/04/13
23:00:12
5.0 / 5
2691
تگهای خبر: تغذیه , سلامت , سلامتی , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیلیارد