3 نوع تمرین برای گرم كردن پیش از ورزش

3 نوع تمرین برای گرم كردن پیش از ورزش

گرم كردن پیش از تمرین اهمیت زیادی دارد و دلیل اهمیت این مورد بهبود عملكرد و كاهش ریسك صدمه است.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، یک گرم کردن خوب سبب افزایش دمای عضلات و فعالیت بهتر آنها می شود و جریان خون و اکسیژن رسانی به عضلات و همینطور سرعت ایمپالس عصبی افزایش می یابد که خود سبب سرعت عمل بیشتر می شود و با افزایش دامنه حرکت در مفاصل، ریسک پارگی عضلات و لیگامان ها کاسته می شود.
تمرینات بالا برنده ضربان قلب برای تأمین خون و اکسیژن
یک گرم کردن خوب باید شامل مختلفی باشد که تمرینات بالا برنده ضربان قلب برای تأمین خون و اکسیژن عضلات چهت فعالیت با انرژی بیشتر همچون این موارد است چونکه بالا بردن ضربان قلب نخستین قسمت یک گرم کردن بوده و می تواند شامل هر فعالیتی باشد که سبب افزایش تدریجی ضربان قلب شود؛ تند راه رفتن مثال خوبی است چون که احتیاج به هیچ گونه تجهیزاتی نداشته و می توان با سرعت بسیار کم آنرا آغاز کرده و به تدریج افزایش داد و از مثال های خوب دیگر، دوچرخه سواری و پریدن است.
تمرینات کششی جهت افزایش دامنه حرکتی در مفاصل
این تمرینات باید بعد از تمرینات بالابرنده ضربان قلب صورت گیرد که عضلات گرم تر و انعطاف پذیرتر شده تا ریسک صدمه کاهش پیدا کند، همینطور تمرینات کششی دینامیک (فعال) مناسب ترین نوع است، به این صورت که عضله در محدوده دامنه خود حرکت کرده و به تدریج هربار این دامنه افزایش یابد تا عضله کشش پیدا کند. علاوه بر این باید کشش استاتیک هم جهت کشش مشکلات عضلانی خاص پس از نوع دینامیک می تواند صورت گیرد.
کشیدن عضله تا زمان احساس کشش باشد و برای ۲۰ الی ۳۰ ثانیه نگه داشته شود و اگر در این فاصله احساس کشش از بین رفت، عضله مقدار بیشتری کشیده شود تا باردیگر این کشش حس گردد و بعد از ۲۰ الی ۳۰ ثانیه عضله شل شده و سپس تکرار شود.
ساناز کبیری- متخصص پزشکی ورزش همینطور در این مطلب که در اختیار ایسنا قرار داده است، عنوان کرد: نواحی شایع کوتاهی عضلات در بیشتر ورزشکاران شامل عضلات ساق پا، همسترینگ(پشت ران)، کوادریسپس(جلوی ران) و کشاله ران است.
تمرینات خاص برای آمادگی جهت انجام ورزش
انجام این تمرینات نه تنها سبب بهبود عملکرد می شوند بلکه به بهتر شدن هماهنگی، زمان واکنش و دقت هم کمک می نماید، برای مثال تمرینات دریبل، پاس و شوت در فوتبال و یا تمرینات پرتابی در بسکتبال همچون این تمرینات هستند.
منبع:

1399/03/30
21:24:48
5.0 / 5
2859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد