در ادامه آزمایش ها؛

موشك شركت اسپیس ایكس آتش گرفت!

موشك شركت اسپیس ایكس آتش گرفت!

به گزارش ایت بال یك نمونه موشك استارشیپ متعلق به شركت اسپیس ایكس به دنبال آزمایش احتراق آتش گرفت. نمونه های قبلی این موشك هم هنگام آزمایش گرفتار چنین سرنوشتی شده اند.


دریافت 7 MB
به گزارش ایت بال به نقل از انگجت، اسپیس ایکس همچنان مشغول آزمایش های پروژه استارشیپ است. عصر روز گذشته به نظر می رسید این شرکت یک آزمایش احتراق (static fire) نمونه اولیه SN۴ را به صورت موفقیت آمیز انجام داده است اما بعد از آزمایش نمونه موشک به صورت ناگهانی روی پد پرتاب آتش گرفت.
این درحالی است که نمونه های قبلی این موشک همچون Mk۱ هم طی آزمایش گرفتار آتش سوزی شدند. هنوز دلیل این آتش سوزی مشخص نشده اما بر اساس گزارش ها اسپیس ایکس نمونه SN۵ را برای آزمایش آماده کرده بود.
اسپیس ایکس چند سالی است که روی طراحی و ساخت استارشیپ کار می کند و در این مدت چند بار دستخوش تغییرات بنیادی شده است. هدف این پروژه ارسال فضانوردان و محموله همراه استارشیپ به مریخ و ماه است.
انفجار نمونه موشک استارشیپ در حالی اتفاق می افتد که هفته قبل مأموریت ارسال دو فضانورد همراه کپسول کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی لغو شد. دلیل لغو این عملیات ۱۷ دقیقه پیش از پرتاب موشک، آب و هوا و احتمال بروز رعد و برق اعلام گردید.
قرار است اسپیس ایکس امشب کپسول مذکور را همراه فضانوردان به فضا ارسال نماید.

1399/03/10
12:15:18
5.0 / 5
2458
تگهای خبر: جت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیلیارد