یك دكترای فیزیولوژی ورزشی:

فعالیتهای هوازی احساسات منفی و افسردگی را می كاهد

فعالیتهای هوازی احساسات منفی و افسردگی را می كاهد

به گزارش ایت بال لرستان یك دكترای فیزیولوژی ورزشی اظهار داشت: فعالیتهای هوازی احساسات منفی و افسردگی را می كاهد.


دكتر وحید ولی پور ده نو در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون با افزایش نقش های متنوع و دستیابی به موقعیت های پرمسئولیت در بازار كار، ناملایمات قبل از قاعدگی زنان را از كسب بهترین میزان كارایی در انجام وظایف محرم ساخته و تأثیرات منفی بر عملكرد و كاهش كارایی فرد در فعالیتهای روزمره را به دنبال داشته است.
وی افزود: سازوكارهای گوناگونی وجود دارد كه نشان می دهند فعالیت بدنی احتمالاً می تواند شدت علایم سندروم قبل از قاعدگی را كم كند.
ولی پور ده نو افزود: فعالیت بدنی از راه افزایش آندروفین های مغزی و كاهش كورتیزول آدرنال منجر به بهبود علایم سندروم قبل از قاعدگی می شود.
این عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان خاطرنشان كرد: افزایش سطح آندروفین از راه انجام تمرینات می تواند علایم روانی و احساسی این سندروم را كم كند.
وی اظهار داشت: همینطور فعالیتهای هوازی و تمرینات ورزشی احساسات منفی و افسردگی را كاهش و با افزایش تفكرات مثبت می تواند علایم درونی این سندروم را بهبود بخشد.
ولی پور ده نو اظهار نمود: فعالیت بدنی می تواند به وسیله كاهش سطوح كورتیزول، بر محور هیپوتالاموس-هیپوفیز_ فوق كلیه تاثیر بگذارد و سبب تغییر در واكنش رفتاری یا روانی به استرس شده و بهبود علایم سندروم قبل از قاعدگی را باعث شود.1399/01/09
23:59:53
5.0 / 5
3556
تگهای خبر: فعالیت , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیلیارد