نحوه مقابله با كرونا در مراكز ورزشی و استخرها بعلاوه راهنمای كامل

نحوه مقابله با كرونا در مراكز ورزشی و استخرها بعلاوه راهنمای كامل

ایت بال: راهنمای كامل كنترل محیطی برای مقابله با كووید 19 (كرونا ویروس) در مراكز ورزشی و استخرهای شنا منتشر گردید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، این راهنما برای پیشگیری و كنترل بیماری كرونا در مراكز ورزشی و استخرهای شنا شامل تمامی ورزشگاه ها، سالن های ورزشی، باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام، استخرهای شنا و مراكز تفریحی آبی تهیه شده است.
شناسایی راه های انتقال عامل ایجاد كننده بیماری نقش مهمی در كنترل آن دارد و راه های انتقال این ویروس هنوز بطور دقیق مشخص نشده است ولی بعنوان یك اصل كلی، ویروس های تنفسی بره طرور عمده بوسیله ریز قطرات یا بوسیله سرفه، عطسه و یا لمس اشیاء آلوده منتقل می شوند. برمبنای دانسته های كنونی این بیماری از یك طیف ملایم تا شدید با علایمی همچون تب، سرفه، تنگی نفس می تواند بروز پیدا كند و در موارد شدیدتر ممكنست منجر به ذات الریه، نارسایی كلیه و مرگ شود.
درصد مرگ ناشی از این بیماری هنوز بطور دقیق مشخص نشده است، اما باتوجه به آخرین اطلاعات، انتقال ویروس كرونا از انسان به انسان بوسیله سرفه، عطسه، تخلیه ترشحات بینی و دهان است این ویروس می تواند در فاصله یك تا ۲ متری بوسیله سرفه یا عطسه منتقل شود و راه دیگر انتقال، تماس دست ها با محیط و سطوح آلوده به ویروس مانند تجهیزات، دستگیره درها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله ها، پریز و كلیدهای برق و تمامی وسایلی كه بطور عمومی و مشترك استفاده می شود نظیر اسكناس، اسناد و مدارك دست به دست شده و نظایر آن است، بدین سبب حائز اهمیت می باشد بعد از تماس با هر فرد یا اشیاء مشكوك دست و صورت خودرا با آب و صابون شستشو دهید.
در ذیل راهنمای كنترل محیطی برای مقاله با كوید ۱۹ (ویروس كرونا) در مراكز ورزشی و استخرهای شنا كه در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است كه برای مشاهده آن اینجا كلیك كنید.1399/01/07
12:29:38
5.0 / 5
3435
تگهای خبر: باشگاه , بیماری , سالن , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد