نحوه مقابله با كرونا در مراكز ورزشی و استخرها بعلاوه راهنمای كامل

نحوه مقابله با كرونا در مراكز ورزشی و استخرها بعلاوه راهنمای كامل

به گزارش ایت بال راهنمای كامل كنترل محیطی برای مقابله با كووید ۱۹ (كرونا ویروس) در مراكز ورزشی و استخرهای شنا منتشر گردید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، این راهنما برای پیشگیری و كنترل بیماری كرونا در مراكز ورزشی و استخرهای شنا شامل تمامی ورزشگاه ها، سالن های ورزشی، باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام، استخرهای شنا و مراكز تفریحی آبی تهیه شده است.
شناسایی راه های انتقال عامل ایجاد كننده بیماری نقش مهمی در كنترل آن دارد و راه های انتقال این ویروس هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است ولی بعنوان یك اصل كلی، ویروس های تنفسی بره طرور عمده از راه ریز قطرات یا از راه سرفه، عطسه و یا لمس اشیاء آلوده منتقل می شوند. بر مبنای دانسته های كنونی این بیماری از یك طیف ملایم تا شدید با علایمی همچون تب، سرفه، تنگی نفس می تواند بروز پیدا كند و در موارد شدیدتر امكان دارد منجر به ذات الریه، نارسایی كلیه و مرگ شود.
درصد مرگ ناشی از این بیماری هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است، اما با عنایت به آخرین اطلاعات، انتقال ویروس كرونا از انسان به انسان از راه سرفه، عطسه، تخلیه ترشحات بینی و دهان است این ویروس می تواند در فاصله یك تا ۲ متری از راه سرفه یا عطسه منتقل شود و راه دیگر انتقال، تماس دست ها با محیط و سطوح آلوده به ویروس مانند تجهیزات، دستگیره درها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله ها، پریز و كلیدهای برق و تمامی وسایلی كه به صورت عمومی و مشترك استفاده می شود نظیر اسكناس، اسناد و مدارك دست به دست شده و نظایر آن است، ازاین رو حائز اهمیت می باشد بعد از تماس با هر فرد یا اشیاء مشكوك دست و صورت خویش را با آب و صابون شستشو دهید.
در ذیل راهنمای كنترل محیطی برای مقاله با كوید ۱۹ (ویروس كرونا) در مراكز ورزشی و استخرهای شنا كه در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است كه برای مشاهده آن اینجا كلیك كنید.1398/12/22
15:24:08
5.0 / 5
3516
تگهای خبر: باشگاه , بیماری , سالن , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیلیارد