یك گروه چینی مدعی شدند؛

ساخت دستگاه تشخیص كرونا ازراه دور

ساخت دستگاه تشخیص كرونا ازراه دور

ایت بال: یك گروه پزشكی چینی در شهر ووهان اعلام نمودند كه موفق به تولید دستگاهی برای تشخیص ازراه دور بیماری كرونا با استفاده از بررسی های مافوق صوت شده اند.به گزارش ایت بال به نقل از سی جی تی ان، دستگاه مورد اشاره علاوه بر بررسی وضعیت ریه های افراد مشكوك به بیماری، می تواند وضعیت قلب و شریان های حیاتی آنان را نیز ازراه دور بررسی كند.
استفاده از این وسیله احتمال آلودگی و انتقال عفونت به خود دستگاه و نیز افرادی كه با آن كار می كنند را می كاهد و سبب كاهش نگرانی و اضطراب پزشكان و بیماران نیز می شود.
به گفته دكتر لی جینگ از كاركنان دانشگاه پكن باتوجه به لطمه ناشی از بیماری كرونا به ریه های افراد، با استفاده از این دستگاه می توان شرایط تنفسی اشخاص را به دقت كنترل كرد.
دستگاه مورد اشاره در مقایسه با روش سی تی اسكن دقت بالاتری دارد و كاركنان بیمارستان ها پس از پشت سرگذاردن چند جلسه آموزشی كوتاه می توانند اطلاعات مربوط به هر بیمار را به این دستگاه منتقل و نتیجه تشخیص نهایی را دریافت نمایند.
دستگاه مورد اشاره كه ابعادی به اندازه یك گوشی دارد، هم اكنون در چند بیمارستان در ووهان و در سایر نقاط چین مورد استفاده قرار گرفته است.


منبع:

1398/12/19
23:21:57
5.0 / 5
3336
تگهای خبر: آموزش , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیلیارد