تأثیر یوگا بر وضعیت زنان مبتلا به ام اس

تأثیر یوگا بر وضعیت زنان مبتلا به ام اس

به گزارش ایت بال تمرینات یوگا بعنوان یك روش درمانی برای كاهش و یا به تاخیر انداختن خستگی به حساب می آید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، در پژوهشی كه انجام شده است، هدف اصلی یافتن تأثیر تمرینات یوگا بر بهبود وضعیت خستگی زنان مبتلا به ام اس بود و با این هدف از بین جامعه آماری بیماران مبتلا به مالتیپل اسكلروزیس افراد مورد نظر بعنوان آزمودنی انتخاب و به دو گروه مساوی تقسیم شدند و بر حسب گروه كنترل و آزمایش به مدت هشت هفته (۲۴ جلسه) تمرینات مختلف یوگا به اجرا درآمد.
می توان نتیجه گیری كرد كه احیانا تمرینات یوگا با افزایش قدرت، استقامت، توسعه انعطاف پذیری و برقراری تعادل عضلانی از یك طرف و بهبود خلق وخو و بهبود حالت های روانی، رشد احساسات سودمند و بهبود تعادل و كاركردهای شناختی و افزایش توجه از جانب دیگر توانسته است خستگی را در نمونه های مورد آزمون كم كند.
در نهایت پیشنهاد می شود با عنایت به این كه تمرینات یوگا بعنوان یك روش درمانی غیرتهاجمی، درمانی تكمیلی و بدون عوارض جانبی برای كاهش و یا به تاخیر انداختن خستگی به حساب می آید، در كنار دیگر درمان های بالینی و مصرف دارو توسط بیماران مبتلا به ام اس مورد استفاده قرار گیرد.
با عنایت به یافته های بدست آمده بعد از ۲۴ جلسه انجام تمرینات، بهبودی در افراد مبتلا روند بهتری داشته است.
نتایج این پژوهش كه از جانب علیرضا آقابابا انجام شده است از جانب پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در اختیار ایسنا قرار داده شد.1398/12/10
16:57:13
5.0 / 5
3966
تگهای خبر: شنا , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیلیارد