در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید دوربین های هوشمند برای رصد قاچاق در مرزها

تولید دوربین های هوشمند برای رصد قاچاق در مرزها

ایت بال: پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان موفق شدند با كمترین هزینه دوربین های هوشمندی برای رصد انسان و اشیا در مرزها تولید كنند.دكتر محمد مومنی دكتری هوش مصنوعی و مدیر عامل یك شركت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما توانستیم در این شركت با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، دوربین های معمولی را به دوربین های هوشمند تبدیل نماییم.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون این دوربین های هوشمند ساخته كشورهای خارجی در كشور وجود دارند، اظهار داشت: این دوربین ها با قیمتی برابر با ۱۵۰ میلیون عرضه شده و در مرزها از آنها استفاده می شود.
مومنی تصریح كرد: اما دوربینی كه ما عرضه كردیم با قیمتی برابر با ۵ میلیون به تولید می رسد كه همان كاربرد دوربین های خارجی هوشمند را دارند.
به گفته مدیر عامل این شركت دانش بنیان، برای مبارزه با قاچاق كالا و ارز، پیشگیری از شكار حیوانات و … از این دوربین ها استفاده می شود برای اینكه می تواند انسان و اشیا را رصد كند.
وی با اشاره به اینكه با استفاده از این دوربین ها می توان انسان، اشیا، اسلحه، اشخاص با لباس نظامی و غیر نظامی و هر موردی را به درخواست بهره بردار رصد كنیم؛ از این دوربین ها برای مبارزه با قاچاق ارز و كالا، پیشگیری از شكار حیوانات و… به كار می رود.
وی افزود: با استفاده از این دوربین، تصویر روی سوژه قفل می شود و تا كیلومترها آنرا را ردیابی می كند.
مومنی هم اكنون از انسان در بعضی اماكن برای رصد استفاده می شود، بیان نمود: استفاده از این دوربین ها می تواند دقت را بالا ببرد برای اینكه دوربین هایی كه هوشمند هستند مبتنی بر یادگیری عمیق ماشین هوشمند شده اند.
وی اضافه كرد: این سیستم به صورت هوشمند شرایط را رصد می كند و هر تصویری كه از دوربین دریافت می كند را می تواند در اختیار كاربر قرار دهد.
مومنی با تاكید بر اینكه از این سیستم می توان برای جایگزین دكل های سنتی كه از سرباز استفاده می شود، بهره برد، عنوان كرد: این سیستم می تواند روی كوادكوپتر نصب شود و پایش یك منطقه را انجام دهد.
وی با تاكید بر اینكه پیش از این موفق شدیم كه تفاهم نامه ای با ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و ناجا منعقد نماییم، بیان نمود: امیدوار هستیم كه این تفاهم نامه ها به قرار داد منجر شود.


منبع:

1398/12/05
21:40:12
5.0 / 5
3783
تگهای خبر: تیم , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیلیارد