اندازه گیری قند خون در خواب با سیستم هوشمند

اندازه گیری قند خون در خواب با سیستم هوشمند

ایت بال: اندازه گیری قند خون به خصوص جهت بررسی وضعیت افراد مبتلا به دیابت همیشه یك چالش جدی بوده و پژوهشگران برای حل این مشكل از یك سیستم هوشمند بهره گرفته اند.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، پی بردن به میزان قند خون بدون سوراخ كردن سطح پوست هنوز بسادگی ممكن نیست ولی پژوهشگران دانشگاه وارویك انگلیس برای نخستین بار یك سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را ابداع نموده اند كه قادر به برآورد دقیق قند خون با استفاده از علایم و سیگنال های الكتروكاردیوگرافی است.
سوراخ كردن مداوم نوك انگشت برای اندازه گیری میزان قند خون كار دشواری است، اما روش جدید تنها بر اساس بررسی نوار الكتروكاردیوگرافی با استفاده از یك سیستم هوش مصنوعی عمل می كند. مزیت این سیستم امكان استفاده از آن برای اندازه گیری قند خون حتی در شرایطی است كه فرد به خواب رفته است.
سیستم مورد اشاره با بررسی ریتم علایم الكتروكاردیوگرافی خاص هر فرد و با بهره گیری از سوابق جمع آوری شده توسط تك تك اشخاص می تواند الگوهایی را دراین زمینه بیابد و در نهایت اندازه گیری خودرا انجام دهد. این سیستم حتی می تواند میزان پایین قند خون را هم شناسایی كند و دراین زمینه به بیمار آگهی دهد. دقت سیستم مورد اشاره فعلاً در حدود ۸۲ درصد است كه امید می رود در آینده باز هم افزایش یابد.


منبع:

1398/10/24
19:12:32
5.0 / 5
4290
تگهای خبر: سیستم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد