دیوارهای خزه ای كه هوا را تمیز می كنند

دیوارهای خزه ای كه هوا را تمیز می كنند

ایت بال: 3 دیوار ساخته شده از خزه در نزدیكی لندن نصب شده اند تا هوای منطقه را پاكسازی كنند. هر دیوار قابلیت های پاكسازی هوای یك جنگل كوچك با 275 درخت را دارد.


به گزارش ایت بال به نقل از دیلی میل، ۳ « دیوار شهری» كه از خزه ساخته شده اند بطور دائم در لندن نصب شده اند تا هوای آلوده شهر را تمیز كنند. هر كدام از این دیوارها قابلیت های پاكسازی آلودگی یك جنگل كوچك را دارند.
این دیوارهای سبز رنگ در دو منطقه آلوده در منطقه ای به نام Waltham Forest نزدیك لندن نصب شده اند. دیوارهای مذكور اولین فناوری فیلتر آلودگی هستند كه در آنها گیاهانی زنده به كار رفته است. ساكنان و رهگذران می توانند از قابلیت های این دیوارها برای پاكسازی هوا بهره ببرند.
هر دیوار قابلیت كاهش آلودگی ۲۷۵ درخت را دارد و با همكاری شركت «اورگرین» ساخته شده است. ساختارهای مشابه قبلا در شهرهای دیگر همچون برلین و هنگ كنگ نیز به كار گرفته شده اند. البته این طرح قبلا بطور موقت در لندن نیز اجرا شده است. دو مورد از این دیوارها در ایستگاه اتوبوسی نصب شده اند كه نزدیك یك ایستگاه مترو است. دیوار سوم در یك تقاطع پرترافیك نصب شده است. هر كدام از دیوارها مجهز به یك تانك آب، سیستم آبیاری و حسگرهایی برای رصد رشد خزه ها است كه با تلفیقی از پنل های خورشیدی و باتری های داخلی فعال می شوند. در این ساختار از انوع مختلف خزه استفاده شده تا آلاینده ها را از هوا پاك و همزمان اكسیژن تولید نماید. همین طور این دیوارها می توانند اطلاعاتی دقیقی از عملكرد فیلتر كردن هوا ارائه نمایند.


منبع:

1398/10/15
19:35:46
5.0 / 5
4117
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیلیارد