از سوی فدراسیون پزشكی ورزشی

برگزاری دوره های ویژه روانشناسی برای مربیان ورزشی

برگزاری دوره های ویژه روانشناسی برای مربیان ورزشی

ایت بال: از طرف فدراسیون پزشكی ورزشی، دوره های ویژه روانشناسی برای مربیان رشته های ورزشی مختلف انجام می شود.



به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، كمیته آموزش فدراسیون پزشكی ورزشی به همراه كمیته روانشناسی این فدراسیون مبادرت به برگزاری كارگاه یك روزه روانشناسی ویژه مربیان رشته ورزشی فوتبال كرده اند كه روز سه شنبه هفته جاری (۲۶ آذرماه) برگزار و علاقه مندان می توانند بوسیله سامانه آموزشی این فدراسیون به صورت آنلاین نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
لاله سامع رئیس كمیته روانشناسی فدراسیون پزشكی ورزشی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با برگزاری این كارگاه، اظهار نمود: برگزاری چنین دوره ای برای رشته های توپ و تور، رشته های رزمی و رشته های توپ و راكت در نظر گرفته شده است و با عنایت به استقبال مربیان فوتبال تصمیم بر این شد تا دوره تخصصی برای این رشته ورزشی برگزار شود؛ دوره ای كه به صورت یك روزه از ساعت هشت تا ۱۶ به طول خواهد انجامید.
وی با اشاره به این كه مسائلی نظیر اضطراب، استرس و اعتماد به نفس با ورزشكاران هم راه است و به سلامت روان آنها مربوط می شود، اظهار نمود: قسمتی از این مسائل به مربی باز می گردد و مقرر است در این دوره كنترل اضطراب، استرس، خشم و موارد این چنینی برای مربیان مدنظر قرار گیرد. در مهرماه سال جاری نیز دوره سراسری روانشناسی ویژه مربیان گروه سنی پایه با كمك كمیته های روانشناسی هیات های پزشكی ورزشی استانها مدنظر قرار گرفت كه تحت عنوان مربیان گروه سنی پایه بود و در مجموع ۱۵۰۰ مربی در آن دوره شركت كردند.
رییس كمیته روانشناسی فدراسیون پزشكی ورزشی با اشاره به بازخوردهای مناسب به دست آمده از دوره برگزار شده در رده پایه، اشاره كرد: بعد از آن تصمیم گرفتیم تا علاوه بر گروه سنی پایه این دوره برای گروه های سنی بالاتر نیز اجرا شود. مربیان شركت كننده در این دوره با بحث فلسفه مربیگری آشنا می شوند و در امتداد رسیدن به اهداف یك ورزشكار به آنها كمك می كنند. مساله ی مهمی كه باید به آن توجه داشت این است كه مقوله مربیگری و آموزش تحت الشعاع مسائل مالی قرار نگیرد و مربیان بتوانند به هدف اصلی شغل خود كه كمك كردن به یك ورزشكار است دست یابند.
سامع افزود: با عنایت به این كه ورزشكاران در مسابقات شركت می كنند یكی از مباحث مهم نتیجه گرایی برای آن هاست و این مساله باعث شده تا یك ورزشكار اضطراب زیادی را تجربه كند. ما تلاش خواهیم كرد تا تمركز بر عملكرد یك ورزشكار معطوف شود و تاكید مربیان بر این مساله باشد، چونكه به طور قطع نتیجه به دنبال تلاش حاصل می شود و حتی اگر یك ورزشكار نتواند نتیجه كسب كند اما اگر از عملكرد خود راضی باشد به طور قطع از وضعیتش روانی بهتری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این كه در دوره مذكور كنترل اضطراب، كنترل خشم، مقوله اعتماد به نفس، انگیختگی و... برای مربیان مدنظر قرار می گیرد، اظهار نمود: باید بدانید كه خود روانشناسان نیز نیاز به یك درمانگر دارند، چونكه روانشناس نیز انسان است و با عنایت به این كه دائما از مشكلات دیگران باخبر می شود با چالش های خاصی همراه خواهد بود، بدین سبب دراین دوره به مربیان آموزش داده می شود كه چگونه بتوانند خودرا مدیریت كنند و عملكرد بهتری از خود نشان دهند.




منبع:

1398/10/12
10:59:16
5.0 / 5
4607
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , تیم , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیلیارد