سنسور یكبار مصرف برای كمك به افرادی كه مشكل بلع دارند

سنسور یكبار مصرف برای كمك به افرادی كه مشكل بلع دارند

ایت بال: اختلال بلع یكی از اشكالات حادی است كه منجر به بازگشت مكرر مبتلایان به مراكز پزشكی می شود. اما یك سنسور یكبار مصرف جدید می تواند این مشكل را كم كند.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، افرادی كه با اختلال بلع مواجهند باید بطور مرتب به بیمارستان بروند تا تمریناتی را برای بهبود نحوه غذاخوردن خود انجام دهند. تولید یك سنسور جدید می تواند این وضعیت را تغییر دهد تا كنترل این بیماران ازراه دور در منزل و بدون نیاز به رفت و آمد امكان پذیر شود.
این سنسور ارزان قیمت كه توسط پژوهشگران آمریكایی تولید شده بر روی پوست زیر فك بیمار و درخلال چانه و گردن وی قرار می گیرد. مجموعه ای از كابل های الكتریكی در این سنسور تعبیه شده اند تا اطلاعات را از آن بطور بی سیم برای پزشك ارسال نمایند.
حسگر مورد اشاره در زمان انجام تمرین های بلع نحوه فعالیت عضلات در رابطه با این كار را ثبت و اندازه گیری كرده و آنها را به صورت بی سیم برای یك كامپیوتر سرور ارسال می كند. دسترسی به این اطلاعات در هر زمان و مكان برای پزشك امكان دارد.
این سنسور یكبار مصرف منعطف و كش آمدنی است و بعد از حداكثر ده بار استفاده باید دور انداخته شده و از سنسور جدیدی استفاده گردد. برنامه ریزی برای تجاری سازی این محصول نیز از مدتی قبل شروع شده است.


منبع:

1398/09/29
20:30:16
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: فعالیت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیلیارد