پیش بینی آلزایمر با الگوریتم هوش مصنوعی

پیش بینی آلزایمر با الگوریتم هوش مصنوعی

ایت بال: پژوهشگران دانشگاه هاروارد یك الگوریتم هوش مصنوعی ابداع نموده اند كه با شناسایی نشانه های اولیه بیماری آلزایمر می تواند به سرعت آنرا پیش بینی نماید.به گزارش ایت بال به نقل از تك اكسپلوریست، از این الگوریتم برای طراحی نرم افزار جدیدی استفاده شده كه با بررسی سوابق پزشكی افراد داوطلب و به خصوص اسكن مغز آنها می تواند پیش بینی نماید كه فرد مذكور در آینده به آلزایمر مبتلا خواهد شد یا خیر.
محققان می گویند الگوریتم مورد استفاده برای طراحی این نرم افزار تا بدان حد پیشرفته است كه می تواند منجر به شناسایی اختلالات شناختی بسیار جزئی گردد كه در آینده موجب پیشرفت بیماری آلزایمر می شوند. نرم افزار مورد اشاره از یك پردازشگر زبان طبیعی برای افزایش دقت نتیجه گیری های خود بهره می گیرد و در نهایت نتایج حاصل را در چارچوب میزان جدی بودن خطر ابتلای هر فرد به آلزایمر منتشر می كند.
در بررسی ها و آزمایش های اولیه انجام شده، این نرم افزار موفق به پیش بینی آلزایمر در بعضی افراد هشت سال زودتر از زمان وقوع آن شده است. در مجموع شرایط بیشتر از ۲۶۷ هزار داوطلب با استفاده از این نرم افزار بررسی شده كه ۲.۴ درصد از آنها در حال مبتلاشدن به آلزایمر بوده اند.
با توجه به هزینه های بسیار بالای درمان آلزایمر و هزینه های فراوان نگهداری و رسیدگی به مبتلایان به این بیماری تشخیص زودهنگام آن سبب صرفه جویی های مادی قابل توجهی خواهد شد.


منبع:

1398/09/29
19:06:20
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: بیماری , شنا , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد