توسط محققان كشور؛

موتور هواپیما ساخته شد

موتور هواپیما ساخته شد

به گزارش ایت بال محققان كشور موفق به طراحی و ساخت موتور هواپیما شدند كه مناسب هواپیماهای دو تا چهار نفره و پهپادها است.حسین پورفرزانه در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد موتور توربوجتی كه طراحی شده است، اظهار نمود: ما موفق شدیم موتور هواپیمایی تحت عنوان« TJHP۱ » را از صفر تا صد با فناوری بومی طراحی و تولید نماییم.
وی در مورد اهمیت تولید این موتور هواپیمای ایرانی اظهار داشت: به علت ینكه ما از منظر واردات موتور هواپیما تحریم هستیم ازاین رو به فكر طراحی و تولید این موتورها افتادیم تا با دانش فنی بومی آنها را بسازیم.
پورفرزانه با اشاره به اینكه یكی از اهداف ما بومی سازی بوده تا هیچگونه اتكایی به خارج از كشور نداشته باشیم، تصریح كرد: این موتور هواپیما برای هواپیماهای چهار نفره، دو نفره و پهپادها قابل استفاده می باشد.
وی با تاكید بر اینكه این موتور ثبت اختراع شده است، عنوان كرد: این موتور هم اكنون تولید شده و قابل استفاده برای خریداران است.
این محقق با تاكید بر اینكه صفر تا صد این موتور داخلی است، اضافه كرد: ازاین رو تولید آن می تواند خیلی به صرفه باشد تا از این منظر دیگر وابسته به سایر كشورها نباشیم.
پورفرزانه با اشاره به اینكه رانش این موتور در محدوده ۱۶۰۰ نیوتن است، تصریح كرد: تابحال چنین نمونه ای در كشور تولید نشده است.
به گزارش ایت بال به نقل از مهر، این طرح در رویدادهای فناورانه صندوق نوآوری و شكوفایی عرضه شد.

1398/09/12
22:08:52
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: تیم , خرید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیلیارد