روش معاینه ستون فقرات دانش آموزان

روش معاینه ستون فقرات دانش آموزان

به گزارش ایت بال ایسنا/لرستان یك دكترای فیزیولوژی روش معاینه ستون فقرات در میان دانش آموزان را شرح داد.


مصطفی بهرامی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برای معاینه ستون فقرات از دید پشت، دانش آموز بایستی پیراهن خویش را بیرون آورده و در حالت ایستاده در مقابل صفحه شطرنجی و یا خط شاقول بایستد.
وی افزود: خط شاقولی كه می بایست از ناحیه برجستگی استخوان پس سری به پایین آمده و از روی ستون فقرات گذشته تا از میان كفل عبور كند در نتیجه می توان با استفاده از این روش انحرافاتی از قبیل افتادگی شانه به سمت راست یا چپ و كجی ستون فقرات را مشاهده كرد.
بهرامی اضافه كرد: در مشاهده ستون فقرات از دید جانبی هم خط شاقولی می بایست از بالا و از لاله گوش، میان شانه (زائده اخرمی)، قسمت خارجی و كناری تاج خاصره لگن، قسمت خارجی و كناری كشكك زانو و قسمت جلوی خارجی قوزك پا عبور كند.
این دكترای فیزیولوژی بیان كرد: از این روش برای تشخیص انحرافات افتادگی سر به جلو، گردی پشت و گودی پشت و گودی كمر استفاده می شود.
وی در مورد روش تشخیص انحرافات هم اظهار داشت: برای این منظور می توان از روش های بصری یا ساده جهت شناسایی سریع دانش آموزان بهره برد اما مطلوب تر از این روش، روشی است كه بنده بكار برده ام؛ به این شكل كه از خط شاقول و صفحه شطرنجی برای تشخیص انحرافات ستون فقرات استفاده شده است.1398/09/05
15:23:13
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: شطرنج , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیلیارد