وزیر علوم به مهر خبر داد

برنامه های وزارت علوم برای افزایش تولید فناوری توسط دانشگاهیان

برنامه های وزارت علوم برای افزایش تولید فناوری توسط دانشگاهیان

به گزارش ایت بال وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر افزایش سهم فناوری توسط پژوهشگران دانشگاهی اظهار داشت: برای تحقق این موضوع، بخشنامه های تشویقی و ارتقاء را به دانشگاهها ابلاغ كرده ایم.منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب برنامه وزارت علوم برای دانشگاهها در امتداد افزایش سهم فناوری و تولیدات محصولات دانش بنیان در دانشگاهها اظهار داشت: ما در برنامه های پژوهشی خصوصا بخشنامه تشویقی و بخشنامه ارتقای اعضای هیئت علمی سهم پژوهش های كاربردی را از نظر امتیازی بالا برده ایم.
وی با اشاره به اینكه البته در حال بررسی های دیگری نیز در این زمینه هستیم، بیان كرد: این بخشنامه تشویقی قبل از اینها وجود داشته ولی بار پژوهش های كاربردی در آن مقداری خفیف بود به طوریكه بیشتر در دانشگاهها به مقاله توجه می شد.
به گفته وی این بخشنامه های تشویقی به دانشگاهها ابلاغ گردیده و در هیئت ممیزه ها مورد بررسی قرار می گیرد و برمبنای آن امتیازها داده می شود تا بدین وسیله پروژه های كاربردی و تولید فناوری در دانشگاهها افزایش یابد.
وزیر علوم با تاكید بر اینكه از جانب دیگر موضوعاتی همچون فرصت های مطالعاتی در صنعت را در برنامه گذاشتیم، عنوان كرد: این دوره الزامی است برای اینكه بدین واسطه ارتباط اعضای هیئت علمی و دانشجویان با صنعت بیشتر می شود. این اقدامات می تواند در پاركهای علم و فناوری و مراكز رشد تاثیر زیادی داشته باشد.
به گفته وی، اقداماتی كه در امتداد سهم فناوری در وزارت علوم مورد پیگیری قرار می گیرد به تدریج خودرا نشان می دهند؛ برنامه همكاری پژوهشی و صنعتی زمان بر است و گزارشهای آن پس از یك الی دو سال مشخص خواهد شد.


منبع:

1398/08/03
23:34:28
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: تیم , شنا , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیلیارد