توسط معاونت علمی ؛

كارگاههای آموزشی فناوری های فوتونیك حمایت می شوند

كارگاههای آموزشی فناوری های فوتونیك حمایت می شوند

ایت بال: ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی با هدف استعدادیابی و تربیت نیروی خلاق از برگزاری كارگاه های آموزشی فناوری های فوتونیك در مدارس برتر حمایت می كند.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری از فعالان حوزه فوتونیك و لیزر دعوت می كند برای برگزاری كارگاه های آموزشی فوتونیك در مدارس برتر كشور نسبت به تنظیم و ارسال پیشنهادهای همكاری خود به این ستاد اقدام نمایند.
در این فراخوان آمده است كه از شخصیت های حقوقی مانند شركت ها، دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و غیره دعوت می شود، پیشنهادهای خودرا حداكثر تا تاریخ اول مهرماه سال جاری به ستاد ارسال نمایند.
هدف از اجرای این طرح، ایجاد علاقه و انگیزه در دانش آموزان مدارس برتر و ارتقای میزان آگاهی آنها نسبت به مبانی فیزیك نور و اپتیك، مفاهیم مقدماتی فناوری فوتونیك و كاربردهای آن در زندگی روزمره است.
در این طرح كارگاه های آموزشی به صورت یك الی دو روزه و در چارچوب كارگاه های مختلف برگزار می شود و موضوعاتی از قبیل آموزش خصوصیات نور، پلاریزاسیون، پراكندگی، تداخل و غیره، خواص لیزر، آشنایی با ادوات نوری، آشنایی با سیستم های فوتونیكی، آشنایی با مواد فوتونیكی و غیره آموزش داده خواهد شد.


منبع:

1398/06/20
22:38:02
5.0 / 5
4217
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد