برگزیدگان جشنواره رویان از ۴ كشور انتخاب شدند

برگزیدگان جشنواره رویان از ۴ كشور انتخاب شدند

به گزارش ایت بال رئیس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: امسال برگزیدگان بیستمین كنگره و جشنواره بین المللی رویان از چهار كشور استرالیا، فرانسه، آمریكا و ایران انتخاب شده اند.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، دكتر عبدالحسین شاهوردی رئیس بیستمین كنگره و جشنواره بین المللی رویان در نشست خبری كه امروز در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار شد، تصریح كرد: بیستمین كنگره و جشنواره بین المللی رویان، بیستمین كنگره پزشكی باروری و تولیدمثل، چهاردهمین سمپوزیوم و سمینار پرستاری و مامایی و پانزدهمین كنگره سلول های بنیادی، از امروز تا هشتم شهریور ماه در این سالن برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: امسال ۵۰۳ طرح و مقاله به دبیرخانه ارسال شد، ۶۸ طرح به فاز دوم داوری رسید و از این تعداد، سه طرح در سطح بین المللی و یك طرح در سطح ملی برای جایزه انتخاب گردید.
شاهوردی خاطرنشان كرد: برندگان بیستمین كنگره و جشنواره بین المللی رویان از كشورهای استرالیا، فرانسه، آمریكا و ایران هستند.
به گفته رئیس پژوهشگاه رویان، امسال نسبت به سال های گذشته ۲۰ درصد طرح و مقاله های ارسالی از كشورها، افزایش داشته و كیفیت این طرح ها هم ارتقاء یافته اند.
وی با اشاره به اینكه برگزاری این نشست ها و برنامه های جشنواره رویان، به محققان داخلی اعتماد به نفس می دهد اظهار داشت: این محققان همواره در صدد هستند گوشه ای از مشكلات حوزه پزشكی تولیدمثل و سلول های بنیادی را برطرف كنند و به سؤالات پاسخ دهند.
شاهوردی بیان كرد: در این راستا ما شبكه علمی را تشكیل دادیم تا بتوانیم در چارچوب این شبكه، موضوعات روز و تحقیقات مشتركی را مورد بررسی قرار دهیم؛ این شبكه علمی سال هاست كه در مجموعه راه اندازی شده، در زمینه سلول های بنیادی فعالیت می كند و بعنوان حلقه ارتباطی بین محققان، ادامه فعالیت می دهد.
رئیس پژوهشگاه رویان در مورد جایزه دكتر كاظمی تصریح كرد: ما تصمیم گرفته ایم جایزه دكتر كاظمی به صورت دوسالانه اعطا شود، چون كه می توانیم برگزیدگان را با دقت بیشتری انتخاب نماییم.
به گزارش ایت بال به نقل از مهر، بیستمین كنگره و جشنواره بین المللی رویان از امروز (ششم شهریور) تا هشتم شهریور ماه در سالن همایش های رازی با حضور محققان داخلی و خارجی برگزار می گردد.

1398/06/08
10:51:44
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: سالن , فعالیت , كیفیت , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیلیارد