تدوین راهنمای تمرینی برای زنان آبستن و كودكان

تدوین راهنمای تمرینی برای زنان آبستن و كودكان

به گزارش ایت بال طرح پژوهشی تدوین خطوط راهنمای تمرینی و فعالیت بدنی برای كودكان و زنان آبستن در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در حال انجام می باشد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، این طرح باهدف تدوین یك محتوای آموزشی برای فعالیت بدنی و تمرین كودكان و زنان آبستن تدوین شده است كه می تواند باعث توسعه و دسترسی ورزش برای این دو قشر مهم جامعه باشد.
تدوین خطوط راهنمای برنامه تمرینی و اصلاحی برای كودكان دارای ناهنجاری های كف پا توسط دكتر علی شریف نژاد اجرا می شود كه هم برنامه های تمرینی دارد و هم حركات اصلاحی. تدوین خطوط راهنمای برنامه تمرینی برای دوران حاملگی و بعد از زایمان توسط دكتر معصومه هلالی زاده تدوین می شود، خطوط تمرینی و فعالیت بدنی برای كودكان 10 تا 18 ساله با رویكرد فعالیت بدنی و كنترل چاقی توسط دكتر هادی روحانی در حال تدوین است، خطوط راهنمای برنامه تمرینی برای كودكان با نیازهای ویژه یعنی افراد كم توان توسط دكتر علی كاشی انجام می شود، خطوط راهنمای حركات اصلاحی برای كودكان توسط دكتر حامد عباسی صورت می گیرد و خطوط راهنمای برنامه تمرینی برای كودكان زیر 10 سال توسط دكتر امین غلامی انجام می شود.
بازه زمانی در نظر گرفته شده برای طرح مورد نظر ۲ ماه است كه بخش زیادی از این طرح انجام شده و مراحل پایانی آن در حال انجام می باشد.
در این طرح تعداد شش نفر از اعضای هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی مشاركت دارند كه هركدام روی بخش خاصی از آن مشغول فعالیت هستند و برنامه های تمرینی و اصلاحی برای كودكان در رده های سنی مختلف بعد از شناسایی كودكان سالم و كم توان و كودكان دارای ناهنجاری های وضعیتی و همینطور كودكانی كه كف پای صاف دارند عرضه می شود.1398/05/26
22:42:19
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: آموزش , شنا , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیلیارد