هم افزایی دو شركت برای ارتقاء محصولات ورزشی با فناوری نانو

هم افزایی دو شركت برای ارتقاء محصولات ورزشی با فناوری نانو

ایت بال: یك شركت مهندسی همكاری مشتركی با یكی از تولیدكنندگان منسوجات آغاز نموده تا به این شركت كمك نماید از فناوری جوهر گرافنی برای تولید منسوجات ورزشی استفاده نماید.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت ورسارین (Versarien) اعلام نمود كه این شركت تفاهم نامه ای با یك شركت فعال در حوزه نساجی امضاء كرده است تا در چارچوب این تفاهم نامه از فناوری جوهر گرافنی ورسارین برای ساخت منسوجات ورزشی استفاده گردد.
ورسارین كه یك شركت مهندسی مواد پیشرفته است اعلام نموده كه این تفاهم نامه غیرالزام آور بوده و قصد ورسارین از همكاری با این شركت كه نام آن فاش نشده است، وارد شدن به رابطه تجاری رسمی است تا به كمك یكدیگر موفق به ساخت البسه ورزشی با عملكرد بالا شوند.
براساس این تفاهم نامه، دو طرف می توانند در آینده مبادرت به توسعه روش های مختلف جهت استفاده از گرافن در منسوجات كنند. آزمایش های انجام شده توسط یك آزمایشگاه بی طرف نشان داده است كه استفاده از جوهرهای گرافنی شركت ورسارین در منسوجات سبب ایجاد مزایای مختلفی در محصول می شود بطوریكه خواصی نظیر عملكرد گرمایی و رطوبت این منسوجات بهبود می یابد.
نیل راكت از مدیران اجرایی شركت ورسارین می گوید: ما بسیار خوشحالیم كه وارد این همكاری مشترك شدیم كه می تواند دو طرف را به مرحله تازه ای از توسعه محصول وارد كند. این نخستین همكاری بزرگ ما جهت استفاده از فناوری جوهر گرافنی است.
وی اضافه كرد: آزمایش های انجام شده توسط یك آزمایشگاه بی طرف نشان داده است كه فناوری جوهر گرافنی می تواند مزایای زیادی در محصول به وجود آورده و ما مطمئن هستیم كه محصولات دیگر كه با این جوهرها تولید شوند مورد تایید خواهند بود. ما مشتاقیم كه این همكاری با این شركت صنعتی ادامه یابد تا از گرافن برای بهبود عملكرد منسوجات ورزشی استفاده و وارد بازار شود.
چندی پیش شركت ورسارین موفق به دریافت تاییدیه از انجمن گرافن آمریكا شده است. این تاییدیه نشان داده است كه پروسه و تجهیزات مورد استفاده این شركت، استانداردهای جهانی این حوزه را رعایت كرده است. ورسارین نخستین شركتی است كه موفق به دریافت این تاییدیه شده است. ورسارین با آزمایشگاه ملی فیزیك (NPL) به منظور دریافت استانداردهای لازم برای توسعه محصول همكاری دارد.


منبع:

1398/05/22
12:59:20
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: استاندارد , تیم , صنعت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیلیارد