با فناوری نانو؛

رنگهایی كه مثل درخت دی اكسید كربن جذب می كنند

رنگهایی كه مثل درخت دی اكسید كربن جذب می كنند

به گزارش ایت بال یك شركت خارجی مبادرت به تولید رنگ هایی نانویی با قابلیت جذب دی اكسیدكربن كرده است. یك سطل ۱۵ كیلویی از این رنگ های نانویی به اندازه سه درخت قابلیت جذب دی اكسیدكربن دارد.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك شركت بریتانیایی موفق به عرضه رنگی شده كه از آن می توان برای پیشگیری از تغییر آب و هوای زمین استفاده نمود. این نخستین رنگ تجاری حاوی گرافن در بریتانیا بوده كه به ادعای تولیدكنندگان آن می تواند تركیبات كربنی را جذب نماید.
براساس اطلاعات انتشار یافته، یك مترمربع از این رنگ روی دیوار می تواند در طول عمر خود ۱۲۰ گرم دی اكسیدكربن را از اتمسفر جذب نماید. یك سطل ۱۵ لیتری از این رنگ قادر به جذب بیشتر از ۱۰ كیلوگرم دی اكسیدكربن در سال است كه این مقدار جذب برابر با سه درخت به وزن ۲۵۰ كیلوگرم است.
گرافن ماده ای غیرسمی از جنس كربن است كه استقامت ساختاری بالاتری نسبت به فولاد داشته و از خصوصیت های منحصربه فردی هم برخوردار می باشد. این ماده هدایت الكتریكی بالایی دارد به صورتی كه ۱۰۰۰ برابر رساناتر از مس است.
به گفته مسئولان این شركت، رنگ گرافنی باعث بهبود هدایت گرمای در ساختمان شده و می تواند به كاهش مصرف انرژی كمك نماید به صورتی كه میزان انرژی موردنیاز برای گرم كردن یا سرد كردن فضای ساختمان كاسته می شود. همینطور این رنگ به بهبود كیفیت هوا و كاهش رطوبت اتاق كمك می نماید.
این محصول از جانب سازمان های مختلف نظارتی بعنوان یك محصول سبز و زیست سازگار انتخاب شده است. پاتریك فلوكس، مدیرعامل شركت گرافن می گوید: مواد تجدیدپذیر طبیعی از عناصر بسیار مهم در نوسازی ساختمان ها و ساخت سازه های جدید هستند. سازه هایی كه با این نوع مواد ساخته شوند به دولت ها كمك می كنند تا بتوانند به اهداف كاهش نشر گازهای گلخانه ای و به صفر رساندن آن تا سال ۲۰۵۰ برسند. جذب دی اكسیدكربن، تنظیم دما و رنگ های ذخیره كننده انرژی همچون نخستین راهكارهای قابل اجرا برای مقابله با تغییرات اقلیمی هستند.
وی اضافه كرد: ما انتظار داریم طی دو سال آینده با معرفی این محصولات به پیمانكاران و خرده فروش ها بتوانیم مقابله با گرمایش زمین را با استفاده از این نوع محصولات آغاز نماییم.

1398/05/03
11:07:20
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیلیارد