آقاعلی نژاد: جایگاه مربیان بدنساز علمی نسبت به گذشته پررنگ شده است

آقاعلی نژاد: جایگاه مربیان بدنساز علمی نسبت به گذشته پررنگ شده است

ایت بال: یك مربی بدنساز معتقد می باشد با عنایت به این كه در سال كسب سهمیه بازی های المپیك 2020 توكیو قرار داریم، تنها ورزشكارانی می توانند عملكرد موفقی در كسب سهمیه و همین طور المپیك داشته باشند كه برنامه تمرینات خودرا كاملا به صورت علمی دنبال كنند.


دكتر حمید آقا علی نژاد در گفت و گو با ایسنا، درباره اهمیت جایگاه مربیان بدنساز بین تیم های ورزشی نسبت به گذشته اظهار نمود: هر چند در گذشته علم بدنسازی به صورت علمی و آكادمیك در میان تیم های ورزشی جایگاه پررنگی نداشت و بیشتر ورزشكاران برای آماده سازی خود به همان شیوه های سنتی بسنده می كردند اما با پیشرفت علم و موفقیتی كه ورزشكاران دنیا در رقابتهای بین المللی و حتی المپیك كسب كردند حضور مربیان بدنساز علمی و آكادمیك نسبت به گذشته بین تیم های ورزشی جایگاه بهتری پیدا كرد. البته هنوز هم خیلی از فدراسیون ها به مقوله بدنسازی علمی اهمیت زیادی قائل نیستند و اصول تمرینات ورزشكاران خودرا به شیوه سنتی پیش می برند اما باید قبول نماییم كه دیگر روش های سنتی جوابگوی نیاز ورزشكاران حرفه ای نیست و برای موفقیت در المپیك باید ورزشكاران به صورت علمی و هوشمندانه تمرین كنند.
وی اظهار داشت: در گذشته مربیان تصورشان بر این بود كه هر چقدر فشار تمرینات را بیشتر كنند ورزشكاران از نظر آمادگی بدنی شرایط بهتری پیدا می كنند و عملكرد آنها بهتر می شود، بدون اینكه به اصول علم تمرین توجه خاصی داشته باشند. در صورتیكه ورزشكار زمانی می تواند در عرصه های بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد كه اصول تمرینات وی برمبنای آخرین تحقیقات علمی باشد و بداند برای چه رشته ورزشی از چه تمریناتی استفاده نماید تا به موفقیت نائل شود.
این مربی بدنساز در پاسخ به این پرسش كه آیا برای هر رشته ورزشی می توان از یك اصول تمرین یكسان استفاده كرد، اشاره كرد: هر رشته ورزشی بر حسب اینكه استقامتی باشد یا قدرتی و سرعتی تمرینات خاص خودرا دارد و این طور نیست كه یك تمرین را در تمام رشته های ورزشی استفاده نمود. به هر صورت ورزشكاری كه استقامتی كار می كند با ورزشكاری كه قدرتی یا سرعتی كار می كند تمرینات یكسانی ندارند و باید برای هر كدام یك روش تمرین خاص آن رشته در نظر گرفت تا ورزشكار به موفقیت برسد.
آقا علی نژاد درانتها درباره وضعیت تیم جودو كه هم اكنون مربی بدنساز این تیم را بر عهده دارد، اضافه كرد: تمام هدف ما المپیك ۲۰۲۰ توكیوست و امیدوارم با اعتقادی كه رئیس فدراسیون جودو به كادر فنی علمی در این رشته دارد در المپیك با كسب مدال برای اولین بار تاریخ ساز شود.




منبع:

1398/04/19
14:20:57
5.0 / 5
4288
تگهای خبر: بازی , تیم , رقابت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد