راه اندازی كلینیك مشاوره پیش گیری از لطمه های ورزشی برای مربیان

راه اندازی كلینیك مشاوره پیش گیری از لطمه های ورزشی برای مربیان

ایت بال: مسوول دپارتمان پیش گیری از لطمه های ورزشی آكادمی ملی المپیك از طریق اندازی كلینیك مشاوره پیش گیری از لطمه های ورزشی ویژه مربیان رشته های مختلف ورزشی در آكادمی ملی المپیك آگاهی داد.


دكتر محمدحسین علیزاده در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: با راه اندازی كلینیك مشاوره پیش گیری از لطمه های ورزشی در آكادمی ملی المپیك برای مربیان رشته های مختلف ورزشی به دنبال شناسایی میزان لطمه های ورزشی ورزشكاران و راه های كنترل و پیشگیری بموقع آن هستیم. هدف بر این است تا آموزش های لازم درباب اصول درست تمرینات را به مربیان انتقال دهیم تا ورزشكار به خاطر یكسری تمرینات نادرست و غیراصولی گرفتار لطمه نشود.
وی اظهار داشت: این كلینیك فعالیت خودرا كه ۴ جلسه در هفته است در آكادمی آغاز خواهدنمود و ما تصمیم داریم مشاوره های پیش گیری از لطمه های ورزشی را ابتدا به مربیان آموزش دهیم و سپس ورزشكاران را نیز تحت پوشش قرار خواهیم داد.
علیزاده اشاره كرد: یكی از لطمه هایی كه ورزشكاران معمولاً با آن مواجهند پارگی عضلات و یا در رفتگی آرنج و… است، ما در این كلینیك اهتمام داریم خدمات ویژه لطمه شناسی را به مربیان برمبنای اعلام نیاز ورزشكاران در رشته های مختلف ورزشی ارائه دهیم و با گوشزد كردن یكسری نكات كه مربیان توجه كمتری به آنها می كنند، نرخ میزان لطمه را در ورزشكاران كاهش دهیم.
مسؤول دپارتمان پیش گیری از لطمه های ورزشی آكادمی ملی المپیك اشاره كرد: ما شاهد این بودیم كه بعد از اجرای تمرینات ۱۱ + در فوتبال، میزان لطمه ها تا ۲۵ درصد كاهش پیدا كرد و اثربخشی خوبی در فوتبال ایران داشت. تلاش ما بر این است كه با راه اندازی كلینیك مشاوره پیش گیری از لطمه های ورزشی به ورزشكاران كمك نماییم تا طول عمر قهرمانی خودرا از این طریق بالا برند.
وی افزود: هم اكنون ۱۲ مركز در دنیا درباب پیش گیری از لطمه كار می كنند كه امیدواریم ایران نیز در آینده جزو یكی از مراكز پیش گیری از لطمه های ورزشی در دنیا شود.
مسؤول دپارتمان پیش گیری از لطمه های ورزشی آكادمی ملی المپیك درانتها در پاسخ به این پرسش كه آیا برای تیم های اعزامی به المپیك ۲۰۲۰ نیز برنامه خاصی دارید یا خیر؟ اظهار نمود: درباب آماده سازی تیم ها برای بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو از نظر پیش گیری از لطمه های ورزشی برنامه های ویژه ای داریم كه این برنامه ها از مهرماه عملیاتی خواهند شد. البته تمام برنامه های ما آموزشی و پژوهشی است و جنبه درمانی ندارند.
منبع:

1398/04/12
17:27:56
5.0 / 5
4186
تگهای خبر: آموزش , بازی , تیم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیلیارد