علت مرگ و میر در ورزشكاران حرفه ای چیست؟

علت مرگ و میر در ورزشكاران حرفه ای چیست؟

ایت بال: پژوهشگران دریافتند كه خطر مرگ ومیر در ورزشكاران حرفه ای با بیماری های خاص ورزشی مرتبط و پیشرفت بیماری در بین ورزشكاران مختلف، متفاوت می باشد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، نتایج بررسی ها نشان داده است كه خطر مرگ و میر در بین ورزشكاران حرفه ای لیگ برتر فوتبال آمریكایی، بیشتر از ورزشكاران لیگ برتر بیس بال امریكایی است.
بنظر می رسد كه عامل اصلی مرگ و میر در بین ورزشكاران لیگ برتر فوتبال، در مقایسه با لیگ برتر بیس بال، ناشی از عوارض قلبی - عروقی و عصبی باشد. این تفاوت ها می تواند مكانیسم های خاص بیماری در ورزشكاران را توضیح دهد.
پژوهشگران عنوان كردند: با عنایت به این موضوع، باید درمان بازیكنان را در ارتباط با علایم قلبی و عروقی با عنایت به فاكتورهایی مانند آپنه خواب، چاقی و فشارخون بالا كنترل كرد.
این یافته ها سوالات مهم درباره تفاوت در توسعه بیماری و مكانیسم افزایش ریسك را پاسخ می دهد؛ البته تایید این نتایج به بررسی های بیشتری نیاز دارد.

آمار نشان داده است كه ۵۱۷ مورد مرگ و میر در بین بازیكنان لیگ برتر فوتبال امریكایی و ۴۳۱ مورد مرگ در میان بازیكنان لیگ برتر بیس بال، طی سال های ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۳ بود. این تفاوت نشان داده است كه آمار مرگ میان بازیكنان فوتبال، ۲۶ درصد بیشتر از بازیكنان بیس بال است.

بازیكنان فوتبال آمریكایی در مقایسه با بازیكنان بیس بال، تقریباً سه برابر بیشتر احتمال مرگ در مقابل عوامل عصبی را داشتند، همین طور خطر تقریباً ۲.۵ برابری مرگ در اثر بیماری قلبی را داشتند.

در این مطالعه، آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های دیگر مانند آلزایمر، پاركینسون و اسكلروز جانبی آمیوتروفیك بدین سان است: ۳۹ مرگ در رابطه با بازیكنان فوتبال و ۱۶ مرگ در رابطه با بازیكنان بیس بال بود. مرگ ناشی از خودكشی در بین بازیكنان فوتبال، ۱۱ نفر و در بین بازیكنان بیسبال نیز ۵ نفر بود.

پژوهشگران اظهار كردند: تشخیص حتی یك مرگ قابل پیشگیری یا زودهنگام بسیار مهم می باشد، بدین سبب پزشكان در حال بررسی هستند تا بتوانند از افزایش این مرگ و میر، جلوگیری نمایند.

آنها افزودند: مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی در بین بازیكنان فوتبال شایع تر است كه می تواند ناشی از عوامل مختلفی همچون افزایش شاخص توده بدنی بالاتر باشد. در واقع، بیماری قلبی عروقی عامل اصلی مرگ در ایالات متحده است.

نتایج بررسی ها نشان داده است كه تفاوت در لطمه های در رابطه با ورزش، بعنوان مهمترین عامل توسعه بیماری شناخته می شود. برای مثال؛ ضربه سر در ورزشكاران فوتبال می تواند شروعی برای بیماری هایی باشد كه در نهایت منجر به شرایط خاص عصبی شود. علاوه بر این، شاخص توده بدنی بالاتر، ورزشكاران را در معرض فشارخون بالا و آپنه خواب قرار می دهد كه می تواند عاملی برای افزایش مرگ و میر در بین فوتبالیست ها باشد.

در بررسی های گذشته، وضعیت سلامتی و نتایج مرگ و میر در بین بازیكنان حرفه ای فوتبال و جمعیت عمومی مقایسه شد، اما این مقایسه ناقص بود، برای اینكه بازیكنان فوتبال بطور كلی سالم تر از افراد عادی جامعه هستند.

پژوهشگران عنوان كردند: مقایسه دو گروه ورزشكار حرفه ای با خاصیت های مشابه می تواند تفاوت معناداری را نشان دهد.

نتایج نشان داد درك این مطلب كه آیا فعالیت های خاص ورزشی می تواند منجر به توسعه بیماری شود یا خیر، لازم است.

یافته های این بررسی در مجله JAMA Network Open انتشار یافته است.


منبع:

1398/04/09
00:56:05
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: بازی , بیماری , سلامت , سلامتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیلیارد