دلیل تفاوت در میزان شیوع لطمه های ورزشی چیست؟

دلیل تفاوت در میزان شیوع لطمه های ورزشی چیست؟

ایت بال: یك دكترای لطمه شناسی و حركات اصلاحی اظهار داشت: تفاوت در میزان شیوع لطمه های ورزشی در سطح آمادگی ورزشكاران است.دكتر علی باقر نظریان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: كاراته یكی از محبوب ترین ورزش های رزمی است و كلمه كاراته به مدلول دست خالی (كارا یعنی خاك و ته به مدلول دست)، بیان كننده این واقعیت است كه این ورزش در بر دارنده لگدزدن، ضربه زدن و فنون سدكردن بدون استفاده از اسلحه است.

وی افزود: این ورزش به شكل گسترده ای در فرانسه انجام می گیرد و در بریتانیا، انجمن كاراته بعنوان بزرگ ترین فدراسیون كاراته جهان مطرح است.

نظریان اضافه كرد: شایع ترین لطمه هایی كه كاراته كاران به آن گرفتار می شوند، شامل پارگی صورت، كنده شدگی، ناك اوت، كوفتگی سینه ای و شكستگی كف پا هستند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور لرستان اشاره كرد: تحقیقات نشان داده كه در این ورزش، شیوع لطمه های سروصورت بیشتر از بقیه نواحی بدن است و بعدازآن، خون ریزی از دماغ شیوع بیشتری نسبت به دیگر لطمه ها دارد.

وی تصریح كرد: درمان لطمه های ورزشی ازنظر پزشكی، پیچیده، وقت گیر و هزینه بر و روش های ارزیابی پیش گیری از لطمه ها و راهبردها ازلحاظ علمی، پزشكی و مالی اهمیت زیادی دارند.

نظریان اظهار داشت: علت تفاوت در میزان شیوع لطمه ها در تحقیقات مختلف، سطح آمادگی ورزشكاران، سطح رقابت، انگیزه و همین طور تعاریف گوناگون میزان شیوع لطمه در تحقیقات است.

منبع:

1398/03/31
21:01:47
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: رقابت , شنا , ضربه , مدل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیلیارد