تانك رباتیك به كودكان برنامه نویسی یاد می دهد

تانك رباتیك به كودكان برنامه نویسی یاد می دهد

ایت بال: شركت چینی دی جی آی كه به سبب تولید پهپادهای مختلف شهرت دارد از تولید تانك رباتیك 499 دلاری آگاهی داده كه از آن می توان برای آموزش كدنویسی و برنامه نویسی به بچه ها استفاده نمود.


به گزارش ایت بال به نقل از ورج، این تانك رباتیك كه RoboMaster S۱ نام دارد، مجهز به یك دوربین برای كنترل محیط اطراف است و با كنترل از طریق دور هدایت می شود. قطعات سخت افزاری این تانك بسادگی قابل جداسازی و سرهم كردن است و كودك با برنامه نویسی نرم افزاری می تواند آنرا برای انجام امور مختلف برنامه ریزی كرده و از این طریق كدنویسی را هم یاد بگیرند. در صورتیكه بچه ها تمایل داشته باشند از این ربات به صورت عادی و بدون دردسر استفاده كنند می توانند تنها از اپلیكیشن تلفن همراه آن استفاده كنند. ربات مورد اشاره مجهز به ۳۱ سنسور است و مانع از برخورد آن با موانع محیطی شده و به هدایت صحیح ربات مذكور كمك می كنند. طراحی چرخ های این تانك به شكلی است كه چرخش ۳۶۰ درجه آنرا ممكن می كند.
این ربات می تواند به حركات دست و صورت و صدای كاربران واكنش نشان دهد و اشیایی را تعقیب كند. دوربین این تانك رباتیك از زمینه دید ۱۲۰ درجه و دیافراگم f۲.۴ برخوردار می باشد و بوسیله وای – فای به اپلیكیشن تلفن همراه متصل می شود. تانك مورد اشاره حتی قادر به پرتاب خمپاره های اسباب بازی در چارچوب ژل های بی خطر و غیرسمی است. علاقمندان با برنامه نویسی های متفاوت برای این تانك می توانند آنرا در حالت های مختلفی همچون حالت جنگی قرار داده و ماموریت های مختلفی را طراحی نموده و به سرانجام برسانند.


منبع:

1398/03/24
13:14:03
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: آموزش , بازی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد