ربات چرخدار از سالمندان مراقبت می كند

ربات چرخدار از سالمندان مراقبت می كند

ایت بال: شركت نروژی رباتی چرخدار ساخته كه می تواند با سرعت 22 كیلومتر بر ساعت حركت نماید. ربات مذكور قابلیت های مختلفی دارد كه می توان از آن برای مراقبت از سالمندان استفاده نمود.


به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، بیشتر افراد تصور می كنند ربات های جدید برای كار در كارخانه ها یا دفاتر اداری ساخته می شوند. اما اخیرا شركت نروژی Halodi Robotics رباتی به نام EVE r۳ ابداع كرده كه می توان از آن در خانه و برای مراقبت از سالمندان استفاده نمود. این ربات چرخدار كه می تواند توازن خودرا به راحتی حفظ كند به وسیله دو بازوی پیشرفته قادر به انجام فعالیت های مختلف است. هر بازوی این ربات می تواند ۸ كیلوگرم بار را بلند كند. EVE r۳ با قد ۱۷۵ سانتی متر و وزن ۷۶ كیلوگرم روی دو چرخ با سرعت ۲۲ كیلومتر برساعت حركت می كند.
همین طور هنگام انجام فعالیت های ظریف تر كه نیازمند ثبات بیشتری است، می تواند روی چرخ سومی كه در قسمت عقب قرار دارد نیز تكیه كند. داخل ربات، سنسورهای مختلف همچون دوربین های RealSense به سی پی یو های دوگانه اینتل متصل هستند و به آن كمك می كنند در محیط مسیریابی كند. این ربات بطور نیمه خودكار فعالیت می كند. این ربات كاملاً خودران نیست و در عوض با مدل human-in-the-loop كنترل می شود. در این مدل فردی در یك مقر كنترل مركزی از طریق دور به وسیله اینترنت به چند ربات متصل می شود و آنها را كنترل می كند. بگفته مدیر ارشد اجرایی این شركت نروژی، ربات EVE r۳ برای كار در دانشگاه ها طراحی و ساخته شده است. از طرف دیگر یك نسخه ساده و ارزان تر ربات نیز برای افراد سالمندی نمایش می شود كه تمایل دارند بطور مستقل در خانه های خود زندگی كنند. قیمت این ربات ۱۵۰ هزار دلار اعلام شده و بارگیری اولین محموله آن سال آتی میلادی انجام می شود.


منبع:

1398/03/08
10:27:20
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: اینترنت , طراحی , فعالیت , مدل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیلیارد