یوگا و پیاده روی بهترین ورزشها در ماه مبارك رمضان

یوگا و پیاده روی بهترین ورزشها در ماه مبارك رمضان

ایت بال: دانشیار دانشكده تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی معتقد است: تمرینات كششی به سبب پایین بودن انرژی مصرفی آن بهترین ورزش در روزهای ماه مبارك رمضان برای پیش گیری از گرفتگی عضلات است.


دكتر حمید رجبی در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: ماه رمضان از نظر فیزیولوژیكی یك شرایط جدیدی را برای بدن به وجود می آورد تا بتواند خودرا با این شرایط سازگار دهد. كسانی كه در این ایام به فعالیت ورزشی می پردازند باید به این مساله توجه داشته باشند كه اگر تمرینات آنها از نوع مقاومتی و یا هوازی است باید حجم تمرینات خودرا كاهش دهند. البته اگر ورزشكاری مجبور است تمرینات مقاومتی و یا هوازی سنگین انجام دهد باید زمان تمرینات خودرا به پس از افطار موكول كند تا از نظر فیزیولوژیكی گرفتار مشكل نشود.
وی با اشاره به اینكه ۲ ساعت پس از افطار بهترین زمان برای انجام فعالیت های ورزشی است، اظهار داشت: البته این مساله بستگی به آن دارد كه افطار شما سبك یا سنگین باشد. اگر غذای شما سبك و از نوع كربوهیدرات ها باشد، ۲ ساعت پس از افطار زمان ایده آل برای انجام ورزش است.
این متخصص علم تمرین با اشاره به اینكه پیاده روی و یوگا بهترین فعالیت ورزشی در این ایام است، اشاره كرد: پیاده روی و یوگا ورزشی است كه در هر ساعت از این ایام انجام دهید، مشكلی ایجاد نمی كند و فرد ضمن روزه داری به فعالیت ورزشی نیز می تواند بپردازد.
رجبی اشاره كرد: در ماه رمضان چون تعادل املاح بدن بهم می خورد، ورزشكار امكان دارد گرفتار گرفتگی عضلات شود بدین سبب سفارش می شود در هنگام افطار یا سحر از مصرف سبزیجات غافل نباشید، برای اینكه سبزیجات به بهبود املاح بدن كمك می نماید و مانع گرفتگی عضلات می شود.
دانشیار دانشكده تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی درانتها اظهار داشت: تمرینات كششی به ویژه یوگا سبب می شود تا عضلات از حالت خمودگی بیرون رود، این نوع فعالیت ورزشی چون به انرژی زیادی نیاز ندارد در اثر انجام آن دمای بدن افزایش پیدا نمی كند و فرد بدون هیچ مشكلی در هر ساعت از روز می تواند به این ورزش بپردازد و مانع گرفتگی عضلات خود شود.
منبع:

1398/03/04
21:32:58
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: فعالیت , مقاوم , ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیلیارد