برای نخستین بار در جهان؛

قایقی با كنترل از طریق دور از دریا عبور كرد

قایقی با كنترل از طریق دور از دریا عبور كرد

ایت بال: برای اولین بار در جهان یك قایق باری كه از طریق دور كنترل می شد محموله ای ۵ كیلوگرمی را از انگلیس به بلژیك برد. این كشتی مجهز به فناوری های مختلف همچون دوربین و رادار است.


به گزارش ایت بال به نقل از دیلی میل، برای اولین بار یك قایق باری كه از طریق دور كنترل می شود، محموله ای از صدف را از انگلیس به سمت بلژیك حمل كرد.این محموله در یك قایق ۱۲ متری به نامSea-Kit به سمت اورستند در بلژیك حمل شد و جالب آنكه هیچ خدمه ای روی قایق حضور نداشت.
این قایق بطور موفقیت آمیز محموله ای ۵ كیلوگرمی خودرا به بلژیك رساند و در راه بازگشت باز محموله ای را به انگلیس حمل كرد.این در حالی است كه گجت های مختلفی اطلاعات مربوط به این قایق را به اتاق كنترلی در اسكس (واقع در انگلیس) ارسال می كردند. در این اتاق دو كارمند مأموریت ۲۲ ساعت را رصد كردند.
این قایق انگلیسی مجهز به دوربین، رادار، میكروفون و تصویربرداری گرمایی است. علاوه بر این موارد یك سیستم بك آپ خودكار در قایق وجود دارد تا امنیت آنرا تأمین كند.به گفته بن سیمسون مدیر شركت SEA-KIT International Ltd (تولید كننده قایق)، ماه ها برای این سفر برنامه ریزی شده بود. وی در این باره می گوید: این قایق پتانسیل های زیادی دارد و می توان قابلیت آنرا برای فعالیت های مختلف از حمل و نقل گرفته تا تحقیقات هیدروگرافی، مأموریت های زیست محیطی یا امنیتی به كار گرفت.كشتی مذكور می تواند با سرعت ۴ گره (۴.۶ مایل بر ساعت) و با ظرفیت ۲.۵ تن بار حركت نماید. همین طور كشتی مجهز به موتورهای هیبریدی (برقی- دیزلی) است.كنترل كنندگان قایق از طریق دور از سیستمی به نام Global Situation Awareness استفاده كردند كه اطلاعات مربوط به موقعیت مكانی را از جی پی اس و رادارها دریافت می كند.به گفته سازندگان این كشتی در صورت بروز مشكل در سیستم كنترل از طریق دور، خاصیت های خودكار كشتی فعال می شوند و از برخورد آن با كشتی های دیگر باز جلوگیری می شود.


منبع:

1398/02/22
13:40:08
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: سیستم , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیلیارد