نیكوخصلت: پایه و اساس مدیریت در فدراسیون ها و باشگاه ها سنتی است

نیكوخصلت: پایه و اساس مدیریت در فدراسیون ها و باشگاه ها سنتی است

به گزارش ایت بال عضو هیات علمی دانشكده تربیت بدنی دانشگاه تبریز اعتقاد دارد كه فلسفه ورزش، تربیت بدنی و قهرمان پروری در كشور درست تدوین نشده است.


دكتر سعید نیكوخصلت در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: ورزش ما چون نتیجه گرا و گلخانه ای است هنوز نتوانسته ایم پشتوانه های قوی و خوبی را برای تیم های ملی داشته باشیم. ما ابتدا نیاز به سیاست گذار و سیستم مدیریتی مناسب و خوب داریم تا فلسفه ورزش به بیراهه نرود. اگر سیاست گذاری درست باشد اساساً ورزش به بیراهه نمی رود.
وی اظهار داشت: هم اكنون از دانشكده های تربیت بدنی زیادی برخورداریم كه هر ساله فارغ التحصیلان بی شماری را در رشته های مختلف علوم ورزشی تربیت می كنند اما از علوم ورزشی به درستی استفاده نمی گردد و هنوز هم پایه و اساس مدیریت در فدراسیون ها و باشگاه ها سنتی است.
عضو هیأت علمی دانشكده تربیت بدنی دانشگاه تبریز تصریح كرد: چون در ورزش دقیقاً نمی دانیم فلسفه ورزش چه چیزی است، این مورد سبب شده تا تربیت بدنی و قهرمان پروری در كشور درست تدوین نشود.
نیكوخصلت در انتها اضافه كرد: اگر از مدیریت كارآمد و خوبی برخوردار باشیم، اساساً در انتخاب مربیان چه فنی و چه متخصصان علوم ورزشی به بیراهه نمی رویم و تلاش می نماییم از وجود مربیانی بهره مند شویم كه قابلیت اجرایی داشته باشند نه اینكه در انتخاب مربیان هنوز هم وابسته به الگوهای ناكارآمد باشیم.1398/01/22
23:19:19
5.0 / 5
4160
تگهای خبر: باشگاه , تیم , سیستم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیلیارد