یك مدرس بدنسازی تاكید كرد

علم بدنسازی در ایران سیر قهقرایی را طی می كند

علم بدنسازی در ایران سیر قهقرایی را طی می كند

به گزارش ایت بال یك مدرس بدنساز فوتبال اعتقاد دارد كه علم بدنسازی در فوتبال به علت نداشتن دستورالعمل و قوانین مشخص برای مربیان بدنساز جایگاه تعریف شده ای بین تیم های لیگ برتر و تیم ملی ندارد و سیر نزولی را طی می كند.غلامرضا جهانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: علیرغم این كه علم بدنسازی در بهبود عملكرد بازیكنان فوتبال حرف اول را در دنیا می زند و هیچ بازیكنانی بدون داشتن آمادگی بدنی از نظر تكنیك و تاكتیك هم عملكرد خوبی را در ۹۰ دقیقه بازی ندارد، متأسفانه این علم در ایران سیر نزولی خویش را طی می كند و هنوز نتوانسته ایم شاهد بازی خوب و پرسرعت از جانب بازیكنان در رقابت های لیگ برتر باشیم.
وی اظهار داشت: به علت عدم نظارت سازمان لیگ بر روی عملكرد مربیان بدنساز، هر مربی با عنوان بدنساز به صورت رابطه ای و سلیقه ای وارد لیگ برتر می شود بدون این كه شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای در قدرت بدنی بازیكنان از نظر بدنسازی باشیم. امروز در دنیا متدهای جدیدی وارد علم بدنسازی شده است كه فوتبال ما چه از نظر نرم افزاری و چه سخت افزاری نسبت به این تغییرات عقب است.
این مدرس بدنساز فوتبال خاطرنشان كرد: وقتی لیگ برتر فوتبال ایران را با لیگ های برتر اروپا مقایسه می نماییم می بینیم جذابیتی كه لیگ های اروپایی دارند، لیگ های برتر فوتبال ایران به خاطر پایین بودن میزان سرعت دوندگی بازیكنان از چنین جذابیتی برخوردار نیست و شاهد بازی پرتحرك، پویا و تماشاگرپسند از جانب بازیكنان فوتبال نیستیم.
جهانی خاطرنشان كرد: متأسفانه به خاطر نبود دستورالعمل و قوانین خاص برای همكاری مربیان بدنساز با تیم های باشگاهی و تیم ملی، افرادی بعنوان مربی بدنساز وارد این حیطه می شوند بدون این كه سوابق درخشانی در بدنسازی داشته باشند و یا همانند مربیان فوتبال دوره های مربیگری فیفا را سپری كرده باشند. در نتیجه به صورت رابطه و بدون این كه سررشته ای در علم بدنسازی داشته باشند، وارد تیمی می شوند كه در ارتقا و بهبود عملكرد بازیكنان نقش مثبتی ندارند.
او در آخر اظهار داشت: امیدوارم سازمان لیگ برتر برای سال آینده قوانین مشخصی را برای جذب مربیان بدنساز در تیم های لیگ برتر تدوین كند تا علم بدنسازی قبل از این به قهقرا نرود.
1398/01/03
14:13:03
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیلیارد