نیكوخصلت: پایه و اساس مدیریت در فدراسیون ها و باشگاه ها سنتی است

نیكوخصلت: پایه و اساس مدیریت در فدراسیون ها و باشگاه ها سنتی است

ایت بال: عضو هیات علمی دانشكده تربیت بدنی دانشگاه تبریز معتقد می باشد كه فلسفه ورزش، تربیت بدنی و قهرمان پروری در كشور درست تدوین نشده است.


دكتر سعید نیكوخصلت در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ورزش ما چون نتیجه گرا و گلخانه ای است هنوز نتوانسته ایم پشتوانه های قوی و خوبی را برای تیم های ملی داشته باشیم. ما ابتدا نیاز به سیاست گذار و سیستم مدیریتی مناسب و خوب داریم تا فلسفه ورزش به بیراهه نرود. اگر سیاست گذاری درست باشد بالقطع ورزش به بیراهه نمی رود.
وی اظهار داشت: هم اكنون از دانشكده های تربیت بدنی زیادی برخورداریم كه هر ساله فارغ التحصیلان بی شماری را در رشته های مختلف علوم ورزشی تربیت می كنند اما از علوم ورزشی به درستی استفاده نمی گردد و هنوز هم پایه و اساس مدیریت در فدراسیون ها و باشگاه ها سنتی است.
عضو هیأت علمی دانشكده تربیت بدنی دانشگاه تبریز اشاره كرد: چون در ورزش دقیقاً نمی دانیم فلسفه ورزش چه چیزی است، این مساله سبب شده تا تربیت بدنی و قهرمان پروری در كشور درست تدوین نشود.
نیكوخصلت درانتها اضافه كرد: اگر از مدیریت كارآمد و خوبی برخوردار باشیم، بالقطع در انتخاب مربیان چه فنی و چه متخصصان علوم ورزشی به بیراهه نمی رویم و اهتمام می نماییم از وجود مربیانی بهره مند شویم كه قابلیت اجرایی داشته باشند نه اینكه در انتخاب مربیان هنوز هم وابسته به الگوهای ناكارآمد باشیم.1397/12/29
14:08:53
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: باشگاه , تیم , سیستم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیلیارد