ضرورت پرهیز مبتلایان به آرتروز از فعالیت ورزشی شدید

ضرورت پرهیز مبتلایان به آرتروز از فعالیت ورزشی شدید

به گزارش ایت بال رئیس هیات پزشكی ورزشی استان اصفهان می گوید: كسانی كه مبتلا به بیماری آرتروز و التهاب مفصل هستند، از انجام فعالیت های ورزشی شدید پرهیز كنند.دكتر احمد باقری مقدم در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هنگام التهاب و درد شدید در مفصل از انجام فعالیت های ورزشی شدید پرهیز كنید اما بی حركت نگه ندارید.
وی اظهار داشت: در صورتیكه بخواهید ورزش خویش را پیشرفت دهید به مدت آن بیفزایید نه به شدت آن. همینطور حداقل ۵-۱۰ دقیقه پیش از شروع ورزش با حركات نسبتا آرام بدن خویش را گرم كنید و در انتها ورزش هم ۵-۱۰ دقیقه به سرد كردن اختصاص دهید.
این متخصص پزشكی ورزشی خاطرنشان كرد: پس از ورزش به صورت طبیعی امكان دارد در مفاصل خود احساس ناراحتی كنید اما این به معنای صدمه به مفاصل نیست. البته در صورتیكه احساس درد و ناراحتی بیشتر از ۲ ساعت پس از آخر ورزش ادامه داشته باشد در جلسات بعدی شدت یا مدت ورزش را كاهش دهید.
باقری مقدم در انتها تصریح كرد: بهتر است زمانی از روز را به ورزش اختصاص دهید كه درد كم تری دارید. همینطور اگر در آب ورزش می كنید بهتر است دمای آب ۲۸ تا ۳۱ درجه سانتی گراد باشد تا گرمای آن باعث ریلكس شدن عضلات و كاهش درد شود.1397/11/20
21:56:35
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: بیماری , فعالیت , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیلیارد