شریعت زاده:

طرح های پژوهشی متناسب با نیاز ورزش كشور نیست

طرح های پژوهشی متناسب با نیاز ورزش كشور نیست

به گزارش ایت بال معاون فناوری پژوهشگاه علوم ورزشی معتقد است: نهادها و سازمانهایی كه در ارتباط با طرح های پژوهشی فعالیت می نمایند، نتوانسته اند در رفع نیازهای ورزشی كشور به یك زبان مشترك برسند و هنوز در اجرای طرح های پژوهشی موازی كاری صورت می گیرد.


محمد شریعت زاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: هر چند در بحث كاربردی كردن پژوهش هایی كه در حوزه علوم ورزشی انجام می گردد طی سالهای گذشته تلاش های زیادی صورت گرفته تا پژوهش ها همسو با نیاز ورزش كشور باشد، اما چون در اجرای طرح های پژوهشی ارتباط تنگاتنگی بین سازمانها، ارگانهای مختلف، دانشكده های تربیت بدنی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، فدراسیونها و.... وجود ندارد، هنوز نتوانسته اند در این زمینه به یك درك، فهم و زبان مشترك برسند تا برپایه آن نیازها و مشكلات ورزش را حل كنند.
وی اظهار داشت: باآنكه نسبت به 10 سال قبل شرایط بهتر شده است و پژوهشگاه تلاش می كند به سمتی حركت نماید تا دیگر پژوهش برای پژوهش نباشد و در جهت رفع نیازهای ورزش كشور بخصوص در بخش همگانی، حرفه ای و قهرمانی گام بردارد، اما هنوز از ایده آل ها فاصله بسیاری داریم و ارتباط منسجم و محكمی بین سازمانها و ارگانهایی كه طرح های پژوهشی انجام می دهند، وجود ندارد.
معاون فناوری پژوهشگاه علوم ورزشی خاطرنشان كرد: در گذشته پژوهش شرایط خوبی نداشت، اما هم اكنون خیلی از سازمانها همچون ادارات كل تربیت بدنی، آموزش و پرورش، بنیاد نخبگان و.... پروژه های سفارش محور به پژوهشگاه می دهند و تمام هزینه های مادی و معنوی آنرا هم خود متقبل می شوند و پژوهشگاه با عنایت به نیاز جامعه پژوهش ها را با بهترین كیفیت انجام و نتایج را در اختیار آنها قرار می دهد. پژوهشگاه طی 2 سال قبل كوشیده ارتباط خویش را با سازمانها در انجام طرح های پژوهشی نزدیكتر كند هر چند شرایط راضی كننده است، اما هنوز با ایده آل ها فاصله بسیاری داریم.
شریعت زاده اضافه كرد: هدف پژوهشگاه بر این است تا برپایه نیازها و شرح وظایفی كه تعریف شده پاسخگوی نیاز ورزش كشور باشد اما بعضی وقتها موازی كاری سازمانها و ارگانهای مختلف سبب می گردد تا از اهداف خود فاصله بگیرد. نیاز است این هم افزایی شكل و شمایل بهتری به خود بگیرد و با تولید یك دبیرخانه پژوهشی در ورزش كشور، طرح های پژوهشی سازمان یافته تر و متناسب با نیاز ورزش كشور صورت گیرد.1397/10/02
15:18:45
5.0 / 5
4358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد