پیاده روی موثرترین روش برای درمان وریدهای واریسی

پیاده روی موثرترین روش برای درمان وریدهای واریسی

ایت بال: یك متخصص پزشكی ورزشی می گوید، حركت دوچرخه زدن و پیاده روی حتی اگر كوتاه مدت باشند برای سیاهرگ واریسی بسیار موثرند، ولی اگر طول مدت آن بیشتر و حداقل ۴۰ دقیقه و بدون استراحت باشند، در كاهش وزن هم موثر خواهند بود.


دكتر احمد باقری مقدم در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: شاید موثرترین راه پیشگیری و درمان وریدهای واریسی، پیاده روی است و اگر زمان لازم برای پیاده روی های منظم ندارید اهتمام كنید در صورتیكه از بیماری های دیگر مثل آرتروز زانو رنج نمی برید، از پله به جای استفاده از آسانسور و از پاها به جای استفاده از ماشین شخصی یا وسیله نقلیه عمومی استفاده كنید.
وی اظهار داشت: چاقی یكی از عوامل موثر در بروز و پیشرفت عروق واریسی است و پیاده روی در كنار تغذیه صحیح، نقش اصلی را در كاهش وزن بیماران دارد. البته دویدن هم به اندازه راه پیمایی سریع موثر است.
این متخصص پزشكی ورزشی اشاره كرد: استفاده از دوچرخه متحرك، ثابت و حركت پدال زدن در حالت خوابیده به پشت به صورتی كه پاها تا جای ممكن بالا گرفته شوند باز تاثیر بسزایی در این زمینه دارند. حركت دوچرخه زدن و پیاده روی حتی اگر كوتاه مدت باشند برای سیاهرگ واریسی بسیار موثرند ولی اگر طول مدت آن بیشتر و حداقل ۴۰ دقیقه و بدون استراحت باشند، در كاهش وزن هم موثر خواهند بود.
وی اشاره كرد: یكی دیگر از تمرینات مناسب برای تقویت عضلات و جلوگیری از وریدهای واریسی بلند كردن پاها درحالت خوابیده به پهلو است. به صورتی كه روی سطح نسبتا سفت به بغل دراز بكشید و به آرامی یك پا را بالا بیاورید. لازم است این حركت ۲۰ بار و حداقل ۵ ست، ۳ بار در روز صورت گیرد. همین طور بلند شدن روی پنجه ها از دیگر تمرینات برای پیشگیری و درمان وریدهای واریسی است. البته این تمرین در تقویت عضلات پشت ساق پا باز موثر است.
باقری مقدم درانتها اضافه كرد: تمرینات سنگین، یوگا، درازنشست، بشین پا شو با پاهای یكی جلو و یكی عقب همچون تمریناتی است كه برای كسانی كه مبتلا به وریدهای سیاهرگی است، سفارش نمی گردد. همین طور به سبب احداث ضعف در عضلات ساق پا و اختلاف در گردش جریان خون از پا به بالا تنه بهتر است از پوشیدن كفش های پاشنه بلند پرهیز كنید.1397/09/28
20:04:06
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: بیماری , تغذیه , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد