رئیس فدراسیون تیراندازی با كمان:

كمانداران اواخر بهمن راهی آمریكا می شوند

كمانداران اواخر بهمن راهی آمریكا می شوند

ایت بال: رئیس فدراسیون تیراندازی با كمان از اعزام 10 تا 12 كماندار به مسابقات آزاد داخل سالن آمریكا آگاهی داد و اظهار داشت: این تیم با حمایت حامی مالی و هزینه شخصی كمانداران انجام میگردد و برنامه دریافت روادید از كمانداران در ارمنستان در حال پیگیری است.


غلامرضا شعبانی بهار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این اضافه كرد: با عنایت به محدودیت مالی فدراسیون امكان اعزام كمانداران به رویدادها یا تورنمنت های مختلف وجود ندارد اما ما تلاش می نماییم تا كارهایی چون نامه نگاری، ثبت نام، پیگیری دعوت نامه ها و كارهایی از این قبیل را انجام داده و با جلب حامیان مالی حتی بسیار محدود شرایط را برای اعزام برخی ملی پوشان و كمانداران غیر ملی پوش كه توانایی مالی حضور در چنین رقابت هایی را دارند، فراهم نماییم.
وی افزود: اگر كارها به همین منوال پیش برود، حدود 12 كماندار زن و مرد در 2 رشته ریكرو و كامپوند 19 و 20 بهمن ماه راهی آمریكا خواهند شد.
رئیس فدراسیون تیراندازی با كمان افزود: البته 2 مسابقه تداركاتی برای آماده سازی تیم ملی به منظور آمادگی بیشتر جهت شركت در مسابقات قهرمانی جهان هلند در نظر گرفته شده است كه اولی مسابقات همبستگی بنگلادش است كه اسفندماه برگزار می گردد و دومی مسابقات كاپ آسیا به میزبانی تایلند است كه چهارم فروردین ماه 98 برگزار می شود.
شعبانی بهار با یادآوری اینكه اردوهای آماده سازی تیم ملی به صورت پیوسته تا اعزام به مسابقات قهرمانی جهان هلند و انتخابی المپیك ادامه دارد، اظهار داشت: بر طبق درخواست مربیان درصدد برگزاری یك اردوی آماده سازی دو هفته ای در شهر امیدیه استان خوزستان هستیم چونكه آب و هوای این شهر شباهت بیشتری به كشور بنگلادش و تایلند دارد؛ ضمن اینكه سرما و خشكی هوای تهران، تحرك كمانداران را می كاهد.
وی اضافه كرد: همین طور در تلاش هستیم تا یك اردوی آماده سازی برون مرزی برگزار نماییم كه بیشتر از سایر كشورها، چین مورد توجه ما قرار دارد.

** كماندارارن تیم ملی تجهیزات و حقوق دریافت خواهند كرد
رئیس فدراسیون تیراندازی با كمان اظهار داشت: یكی از اشكالات عمده فدراسیون تیراندازی با كمان همچون سایر فدراسیون ها كمی اعتبار است كه مانع از تامین تجهیزات مورد نیاز ورزشكاران میگردد بدین سبب ما برای افزایش انگیزه ورزشكاران اعلام كردیم كماندارانی كه در تركیب اصلی تیم ملی قرار گیرند، مبلغی بعنوان حقوق و مبلغی برای تامین تجهیزات مورد نیازشان دریافت خواهند كرد.
شعبانی بهار افزود: قبل از شركت كمانداران در بازی های آسیای جاكارتا باز به كمانداران متناسب با توانایی مالی فدراسیون حقوق پرداخت كردیم و بخشی از هزینه های آنان برای تهیه تجهیزات را به آنان پرداختیم.

** حدود 80 درصد اعتبار سال 97 را دریافت كرده ایم
وی افزود: بیشتر فدراسیون های ورزشی بین 75 تا 83 درصد اعتبار خود در سال 97 را دریافت كرده اند و ما باز از پنج میلیارد اعتبار سال جاری نزدیك به 80 درصد آنرا دریافت كرده ایم.
رئیس فدراسیون تیراندازی با كمان افزود: با عنایت به در پیش داشتن مسابقات كسب سهمیه المپیك در چارچوب رقابت های جهانی و آسیایی، برای سال 98 افزایش بین 20 تا 25 درصدی بودجه را خواهیم داشت تا تیم ملی را به مهم ترین رقابت هایی كه از اسفند 97 تا شهریور 98 برگزار می شود، اعزام نماییم.
شعبانی بهار با اشاره به اینكه كمیته ملی المپیك در سال 97 بین 650 تا 670 میلیون تومان به فدراسیون تیراندازی با كمان پرداخته است، اظهار داشت: اعتبار مورد نیازمان را با عنایت به نزدیكی به المپیك 2020 توكیو اعلام می نماییم و برنامه های ما باید به گونه ای باشد كه بتوانیم از آن دفاع نماییم تا در سال 98 شاهد افزایش اعتبار فدراسیون باشیم.
وی افزود: بیشتر از 2 و نیم میلیارد بدهی از مدیریت قبلی به ما رسید ولی ما ضمن پیشبرد برنامه ها بر طبق تقویم ورزشی سال 97 و با صرفه جویی، بیشتر از 900 میلیون تومان از بدهی ها را پرداخت كردیم.
شعبانی بهار افزود: همانطور كه گفتم كمانداران سال آینده باید در مسابقات زیادی برای كسب سهمیه شركت نمایند و ما به منابع بیشتری نیاز داریم و انتظار می رود وزارت ورزش و جوانان بیشتر از گذشته از برنامه های ما حمایت كند.

** تیراندازی با كمان معلولان از فروردین به فدراسیون الحاق می شود
این مدیر ورزشی افزود: بر طبق مصوبه كمیته ملی پارالمپیك هشت رشته از فدراسیون جانبازان و معلولین جدا و به فدراسیون های مربوطه الحاق شدند و بر همین مبنا كمانداران معلول از فروردین ماه سال 98 زیر نظر فدراسیون تیراندازی با كمان فعالیت خواهند كرد.
وی درباب كسب سهمیه المپیك و پارالمپیك 2020 توكیو اظهار داشت: درباب پارالمپیك كه به نظر می آید ما نگرانی خاصی نداریم و با عنایت به اینكه ما تابحال پنج سهمیه المپیك به ترتیب در پكن، لندن و ریو داشته ایم امیدواریم كمانداران توانمند ایران به المپیك توكیو باز راه یابند.

** تغییرات مدیریتی در هر فدراسیونی طبیعی است
شعبانی بهار در پاسخ به جابجایی مدیریت در بخش دبیری فدراسیون اظهار داشت: این یك تغییر طبیعی و متداول می باشد و هر مدیری مجموعه مدیران بخش های مختلف را بر طبق تفكرات و برنامه های خود انتخاب می كند.
وی ضمن قدردانی از رضا كیارستمی اظهار داشت: وی همچنان در مجموعه فدراسیون فعالیت می كند و اساسا از همكاری و همفكری او استفاده می نماییم اما فدراسیون نیاز به نیرو و انرژی تازه دارد و با عنایت به اینكه بهزاد پاكزاد یكی از مدیران موفق فدراسیون تیراندازی با كمان در هیات های استانی است، وی بعنوان دبیر برگزیده شد.
این مدیر ورزشی افزود: پاكزاد مدیر هیات تیراندازی با كمان استان البرز است و سال های سال كماندار بوده و از طرف دیگر مدت ها در كسوت مربی تیم ملی كامپوند را هدایت كرده و الان باز بعنوان سرمربی تیم نوجوانان فعالیت می كند.
ورزشی **1828**9129


1397/09/27
14:44:09
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد