برگزاری دوره های تخصصی آمادگی جسمانی برای داوران فوتبال

برگزاری دوره های تخصصی آمادگی جسمانی برای داوران فوتبال

به گزارش ایت بال مدیر پیشین گروه بدنسازی فدراسیون فوتبال از تشكیل كمیته بدنسازی ویژه داوران فوتبال اطلاع داد و اظهار داشت: هدف از تشكیل این كمیته ارتقای سطح آمادگی جسمانی داوران در طول ۹۰ دقیقه بازی و افزایش عملكرد آنها در امر قضاوت است.دكتر غلامرضا جهانی در گفت وگو با ایسنا، درباره اهمیت آمادگی جسمانی در داوران فوتبال اظهار نمود: داورانی كه از جانب فیفا و كنفدراسیون فوتبال آسیا برای قضاوت در مسابقات بین المللی و جام جهانی دعوت می شوند و همینطور داوران لیگ برتر و دسته اول برای بهتر قضاوت كردن همانند بازیكنان باید از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار باشند تا در جریان ۹۰ دقیقه بازی با مشكل خاصی مواجه نشوند.
وی اظهار داشت: داورانی كه از جانب كمیته داوران یا با استفاده از كنفدراسیون فوتبال آسیا برای انجام تست های آمادگی جسمانی دوره ای سالیانه دعوت می شوند، باید همانند بازیكنان در طول سال از یك برنامه مدون و منظم آمادگی جسمانی ویژه ای برخوردار باشند تا در این تست ها از نظر شرایط بدنی ایده ال و مناسب باشند.
جهانی خاطرنشان كرد: طی صحبتی كه با ساكت داشتم قرار بر این شد تا كمیته ای تحت عنوان كمیته بدنسازی داوران تشكیل گردد كه به صورت سازمان یافته برنامه مدون و منسجمی برای آمادگی جسمانی داوران سراسر كشور داشته باشیم تا داوران برپایه برنامه آمادگی جسمانی ویژه خود و با طی دوره های تخصصی در این زمینه به شكل سازمان یافته حركت كنند و در طول سال از یك آمادگی جسمانی خوبی برخوردار شوند.
این مدرس بدنساز تصریح كرد: وقتی داوری از فاكتور آمادگی جسمانی خوبی بهره مند شود در امر قضاوت هم عملكرد موفقی خواهد داشت. طبق آمار داورانی كه در بازیهای جام جهانی و بین المللی قضاوت می كنند ۹ تا ۱۲ كیلومتر می دوند، به صورتی كه همزمان با چرخش توپ از زمان پرتاپ از دروازه تا مسافتی كه توپ فرود می آید داور باید حضور پیدا كند. ازاین رو داوران برای این كه بتوانند همپای بازیكنان فوتبال در ۹۰ دقیقه بازی بدوند باید در مولفه استقامت در سرعت و استقامت هوازی و بی هوازی آمادگی بالایی داشته باشد تا بتواند به راحتی این مسافت را طی كنند.
وی در انتها اظهار داشت: البته حضور داوران ما در امر قضاوت رقابت های جام باشگاههای آسیا و جهانی نشان داده است كه در حوزه آمادگی جسمانی خوب كار كردند و عملكرد موفقی داشتند.
1397/09/17
14:41:38
5.0 / 5
4312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیلیارد