مربی سابق تیم ملی تپانچه:

بدون حمایت شانسی برای كسب سهمیه المپیك نداریم

بدون حمایت شانسی برای كسب سهمیه المپیك نداریم

به گزارش ایت بال مربی سابق تیم ملی تپانچه اظهار داشت: تیراندازی رشته ای پرمدال و پر هزینه است و از آنجایی كه اعتبار فدراسیون به تنهایی نمی تواند سهمی از مدال های المپیك را به ایرانی ها اختصاص دهد، بدون حمایت وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك شانسی حتی برای كسب سهمیه المپیك هم نداریم.


محسن نصر اصفهانی كه الان هدایت تیم تیراندازی دانشگاه امام علی (ع) را به عهده دارد، در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: علی دادگر برای موفقیت تیراندازی تلاش می كند اما به اعتقاد من فرقی نمی كند كه چه كسی ریاست این فدراسیون را بر عهده داشته باشد بلكه مهم این است كه پول كافی در اختیار داشته باشد.
وی اضافه كرد: رئیس فدراسیون اگر پول كافی در اختیار داشته باشد، دستش باز خواهد بود و می تواند برنامه های كادر فنی و مربیان را به خوبی اجرایی كند.
مربی سابق تیم ملی تپانچه با اشاره به اینكه فرقی نمی كند كه رئیس فدراسیون علی دادگر باشد یا مهدی هاشمی، تصریح كرد: مساله مهم پشتیبانی از این رشته پرمدال است چونكه مدیریت یك مبحث است و اعتبار و بودجه مساله دیگری؛ وقتی پول كافی باشد، اردوهای تیم ملی به صورت منظم برگزار می شود، فشنگ و تجهیزات كافی در اختیار تیراندازان در هر رشته ای خواهد بود و مهم تر از همه اینكه تیم ملی به تورنمنت ها و رویدادهای بین المللی اعزام می گردد تا با مسابقه در كنار بهترین ها آماده حضور رویدادهای چون بازی های آسیایی یا المپیك شود.
دارنده اولین مدال رشته تپانچه قهرمانی آسیا در ایران، اظهار داشت: اگر حمایت مالی از فدراسیون تیراندازی صورت نگیرد همه آنچه را هم كه تابحال داشته ایم از دست خواهیم داد.
نصر اصفهانی اضافه كرد: فدراسیون تیراندزی یكی از كم درآمد ترین فدراسیون های ورزشی در ایران است ولی هزینه های این رشته به علت گرانی امكانات و تجهیزاتش بسیار بالا است.
وی افزود: امكانات و تجهیزات این رشته استراتژیك بوده و به علت اینكه مورد استفاده یگان های نظامی هم قرار دارد، مورد تحریم های بی رحمانه آمریكا و اروپا قرار دارد. همین مساله فشار مضاعفی را به فدراسیون وارد می نماید كه باید از جانب دولتمردان و وزارت ورزش مورد توجه قرار گیرد.
همكار سابق الكساندر سماكین سرمربی اوكراینی تیم ملی تپانچه اظهار داشت: درست است كه صنایع دفاع اعلام نموده مجوزهای لازم برای ورود فشنگ و تجهیزات را به فدراسیون می دهد اما با عنایت به اینكه بهترین فشنگ ها از تولیدات كشور انگلستان و آلمان هستند به علت تحریم ها امكان وارد كردن این اقلام ورزشی را نداریم و اگر بخواهیم با واسطه آنرا وارد نماییم، چند برابر گرانتر خواهند شد.
وی اظهار داشت: هم اكنون هر فشنگ با قیمت چهار هزار تومان تهیه می گردد و تصور كنید كه هر ورزشكار باید روزانه بین 200 تا 300 فشنگ استفاده كند؛ ازاین رو محاسبه تامین هزینه های اقلامی چون فشنگ و تجهیزات برای تیم ملی كاری سختی نخواهد بود.
وی افزود: اگر پشتیبانی از ورزش تیراندازی باشد به علت اینكه تیراندازان ما با استعداد هستند و از جانب دیگر بسیار با غیرت و تعصب تمرین می كنند ما می توانیم بهترین نتایج را در زمانی كوتاه برای كشور كسب نماییم.
این كارشناس تیراندازی افزود: متاسفانه هر قدر همه از رئیس فدراسیون تا تیراندازن تلاش كنند به علت نداشتن تجهیزات و مهمات خوب دنیا ما توان رقابت با تیراندازان برتر جهان نخواهیم داشت.
به گفته وی، تیراندازان ایرانی هم اكنون با سلاح های 10 سال پیش در حال تمرین هستند و همین مساله مانع موفقیت ما در رقابت هایی چون بازی های آسیایی یا المپیك می گردد.
ورزشی**1828**9129


1397/09/08
16:52:08
5.0 / 5
4767
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بیلیارد