هفته هفتم كورس سواركاری آق قلا برگزارشد

هفته هفتم كورس سواركاری آق قلا برگزارشد

ایت بال: گرگان – هفته هفتم كورس پاییزه سواركاری آق قلا با رقابت 68 راس اسب از نژادهای دو خون و تركمن در مجموعه سواركاری این شهر در شمال استان گلستان برگزار و برترین های دورهای هفتگانه مشخص شدند.


به گزارش پگاه شنبه ایرنا رقابت های این هفته با حضور مشتاقان كورس های اسبدوانی در 7 دور هزار متری برگزار و درانتها مبلغ 800 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم پرداخت گردید.
در اولین دور این مسابقات اسب های دو ساله نژاد تركمن وارد دپار شدند كه اسحاق یزدانی با اسب كیمیاگر قهرمان شد و عنوان های دوم و سوم به ترتیب به نورمحمد بهادر با اسب ایل سون صوفیان وقربان محمد اودك با اسب قزل گل مخدومقلی تعلق گرفت.
دور دوم بین اسب های دو ساله نژاد دو خون بود كه عبدالحلیم قبادی با اسب پارلا زودتر از خط اختتام گذشت و قربان محمد اودك با اسب ایل آی 2 و ابوطالب چاری زاده با اسب تای گون دوم و سوم شدند.
سومین دور این كورس بین اسب های دو ساله نژاد دو خون بود و عبدالحلیم قبادی با اسب شیرین، جواد آچاك با اسب گل گندم و آرمین آق آتابای با اسب داز ملیسا مقام های اول تا سوم را كسب كردند.
در دور چهارم اسب های نژاد دو خون، برنده، دو ساله به مصاف هم رفتند كه آق اویلی بشگرد با اسب چشم آبی (2) قهرمان شد و بنیامین ملایی با اسب اورتگا و قربان محمد اودك با اسب من بولت دوم و سوم شدند.
اسب های سه ساله دو خون در دور پنجم به مصاف هم رفتند كه امیر مختومی با اسب داغ مایه اول از خط اختتام عبور كرد، آرمین آق آتابای با اسب فریا و آق اویلی بشگرد با اسب تاسارا در جایگاه مقام سوم قرار گرفتند.
اسب های سه ساله نژاد دو خون كلاس چهار در دور ششم وارد دپار شدند كه نورمحمد بهادر با اسب لیلی، متین جرجانی با اسب كایزن و عبدالحلیم قبادی با اسب میراث بندر به ترتیب اول تا سوم بودند.
در هفتمین و آخرین دور اسب های دو خون سه ساله كلاس پنج به رقابت با هم پرداختند كه آرمین آق آتابای با اسب اریس به مقام نخست دست یافت و قربان محمد اودك با اسب كینگ ولف و متین جرجانی با اسب بادیگارد مقام دوم و سوم را كسب كردند.
از مجموع 81 راس اسب ثبت نام شده در این هفته بنا به تصمیم كمیته فنی اسب های شتاب برج، گلدن كاپ 2، لاله گل2، امپراطور قانقرمه، گیت طای، ملسه، بالرینقاق، اختاپوس، آچیلای، كاستینو، سلوی ناز، دمبرمز و تئو ول كات از حضور در كورس بازماندند.
كورس اسبدوانی استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد.
آق قلا در 15 كیلومتری شمال گرگان واقع است.
7333/1648


1397/09/05
20:33:12
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: ثبت نام , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیلیارد