ماساژ درمانی روشی برای رفع كمردرد یا دردهای عضلانی نیست

ماساژ درمانی روشی برای رفع كمردرد یا دردهای عضلانی نیست

ایت بال: دبیر علمی سومین همایش ملی ماساژ تندرستی اظهار داشت: ماساژ نمی تواند مشكلات حاد عضلات یا استخوانی را برطرف كند، بلكه ورزشی است برای تمدد اعصاب، ریكاوری و رفع خستگی عضلات و بازتوانی سریع برای ورزشكارانی كه طی یك روز چند مسابقه فشرده و سنگین را پشت سر گذاشتند.دكتر حسین طاووسی در گفت وگو با ایسنا، درباره سومین همایش ملی ماساژ تندرستی اظهار نمود: سومین همایش ملی ماساژ تندرستی از ۳۰ آبان تا دوم آذر با همكاری انجمن پزشكان ورزشی ایران و پژوهشگاه علوم ورزشی برای معرفی جایگاه علمی این رشته در تهران برگزار می شود. متاسفانه هم اكنون خیلی از شركت های خصوصی و انجمن های ناشناخته در زمینه ماساژ با دریافت مبالغ زیادی از علاقمندان به این رشته، دوره های آموزشی با كیفیت پایین و غیرتخصصی برگزار می كنند كه در خیلی از موارد این آموزش ها به جای بهبود عملكرد باعث صدمه دیدگی می گردد.
وی اظهار داشت: سومین همایش ملی ماساژ تندرستی با حضور اساتید علمی و آكادمیك در این حوزه برگزار می گردد و پایه اولیه ماساژ به صورت علمی در رشته های مرتبط به این رشته به علاقمندان آموزش داده می شود تا با راهكارهای این رشته با كمترین هزینه آشنا گردند.
دبیر علمی سومین همایش ملی ماساژ تندرستی با بیان این كه ماساژ درمان نیست، تصریح كرد: خیلی از افراد تصور می كنند با استفاده از ماساژ می توانند دردهای عمیق عضلانی و استخوانی را برطرف كنند، در حالیكه ماساژ درمان نیست بلكه یك كمك رشته ورزشی است برای تمدد اعصاب و بازتوانی ورزشی برای ورزشكارانی همچون كشتی، جودو، شنا و... كه در خلال یك روز مجبورند چند مسابقه سنگین و پرفشار را تحمل كنند. ماساژ سبب می گردد تا اسید لاكتیك تولید شده در عضلات این ورزشكاران در اثر فشار مسابقات خارج و التهابات را مرتفع می كند و بازتوانی مجددی در عضلات آنها تولید می گردد.
وی افزود: تبلیغات زیادی با استفاده از ماساژ برای لاغری انجام می شود، در حالیكه ماساژ لاغری نداریم و این روش تنها برای آرامش اعصاب و رفع خستگی عضلات به تمام افراد و بخصوص ورزشكاران سفارش می گردد.
طاووسی اضافه كرد: گرم كردن یكی از روشهای ماساژ درمانی است و سبب می گردد تا مواد زائد از عضله خارج شود و عضله بعد از فشاری كه در اثر تمرینات یا مسابقات پرفشار به آن تولید شده، دوباره تقویت و سریع به حالت اولیه بازگردد.
وی پیرامون این پرسش كه چقدر این روش در میان تیم های ورزشی استفاده می شود، خاطرنشان كرد: اغلب مربیان یا سرپرستان تیم های ورزشی اعتقادی به ماساژ ندارند و تصورشان بر این است كه با استفاده از فیزیوتراپ می توانند خیلی از مشكلات عضلانی و اسكلتی را مرتفع كنند، در حالیكه یك تیم حرفه ای باید در كنار خود علاوه بر فیزیوتراپ از وجود روانشناس و ماساژور ورزشی هم برخوردار باشد تا بهترین شرایط را برای موفقیت ورزشكار فراهم آورد.
این متخصص همینطور در انتها در پاسخ به این پرسش كه آیا از روش های مختلف ماساژ می توان دردهای عضلانی یا كمردرد را مرتفع كرد، اظهار داشت: ماساژ درمانی روش مناسبی برای رفع خستگی عضلات به صورت سطحی بخصوص در بخش ماهیچه های پا و پیله های كمر است و ریكاوری خوبی برای بدن است. ازاین رو از این طریق نمی توان كمردرد را برطرف كرد و یا این كه دردهای عضلاتی و استخوانی را از بین برد.1397/08/19
14:22:40
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: آموزش , تیم , شنا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیلیارد