ماساژ درمانی روش مناسب برای كاهش التهابات و تقویت عضلات

ماساژ درمانی روش مناسب برای كاهش التهابات و تقویت عضلات

ایت بال: رییس انجمن پزشكان ورزشی ایران می گوید: ماساژ درمانی یكی از روشهای مناسب برای كاهش التهابات، تقویت عضلات و تمدد اعصاب برای ورزشكاران حرفه ای پیش از شركت در تورنمنت های حساس و مهم می باشد.دكتر داود رضا شفاعت در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: یكی از روش های علمی در دنیا برای كاهش التهابات و تقویت عضلات بدون استفاده از دستگاه و ابزار خاصی ماساژ درمانی است كه امروزه در كشورهای آسیایی بخصوص جنوب شرقی این روش طرفداران زیادی دارد. در اغلب كشورهای اروپایی هم جامعه پزشكی تلاش می كنند با استفاده از ماساژ درمانی بدون استفاده از داروی خاصی بر خیلی از بیماری های اسكلتی - عضلانی غلبه كنند و با مرتفع ساختن التهابات و مواد زائد ذخیره شده در عضلات ورزشكاران را از نظر بعد روانی برای مسابقات حساس و مهم آماده كنند.
وی اظهار داشت: در كشور ما متاسفانه هنوز روش ماساژ درمانی جایگاه خویش را در میان تیم های ورزشی پیدا نكرده است و اغلب فدراسیون ها شناخت علمی نسبت به این روش ندارند و تصورشان بر این است كه تنها با استفاده از فیزیوتراپی می توان صدمه های اسكلتی و عضلانی را مرتفع كرد. در حالیكه ماساژ درمانی روش مناسب و كم هزینه برای تقویت عضلات و افزایش روحیه ورزشكاران است.
شفاعت خاطرنشان كرد: با استفاده از ماساژ درمانی می توان محلی كه عضلات دچار چسبندگی است با گرم كردن باز كرد، التهابات را از بین برد و با تقویت عضلات ورزشكار را جهت شركت در یك تورنمنت مهم آماده كرد. همینطور ماساژ درمانی روش مناسبی برای تمدد اعصاب، رفع خستگی و كسالت پس از تمرینات است و سبب می گردد ورزشكار با روحیه خوبی خویش را برای تمرینات بعدی آماده كند.
رییس انجمن پزشكان ورزشی ایران در انتها در پاسخ به این پرسش كه برگزاری همایش ملی ماساژ درمانی چه تاثیری در شناسای جایگاه ماساژ در میان تیم های ورزشی دارد، اظهار نمود: ما وظیفه داریم به لحاظ علمی با برگزاری چنین همایش هایی جایگاه ماساژ درمانی را به جامعه ورزشی معرفی نماییم، حال این كه فدراسیون های ورزشی چقدر در چنین همایش هایی مشاركت داشته باشند و از دستاوردهای علمی آن بهره ببرند، بستگی به علاقمندی آنها دارد. هدف ما كمك به جامعه ورزشی و ارائه خدمات درمانی با كم ترین هزینه است.
1397/08/16
14:37:37
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: بیماری , تیم , خدمات , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد