چه مقدار ورزش لازم است تا به بیماری های مزمن مبتلا نشویم

چه مقدار ورزش لازم است تا به بیماری های مزمن مبتلا نشویم

ایت بال: واضح است كه رژیم غذایی مناسب و ورزش كردن می تواند از مبتلا شدن به بیماری ها در سنین پیری جلوگیری كند اما این سوال وجود دارد كه چقدر ورزش كردن طول عمر را افزایش می كنند.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از News استرالیا، موسسه تحقیقاتی وست میر با بررسی هزار و ۵۰۰ فرد استرالیایی بالای ۵۰ سال به این نتیجه رسید كه افرادی كه بیش از ۶۰۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط تا شدید در هفته انجام می دهند، می توانند ۱۰ سال بدون بیماری به عمر خود اضافه كنند.

افرادی كه فعالیت فیزیكی زیادی دارند نصف دیگران احتمال سكته، بیماری های قلبی ـ عروقی، سرطان و دیابت دارند.

افرادی كه در هفته ۶۰۰ دقیقه ورزش می كنند در ایده آل ترین حالت قرار دارند.

مدیر این تحقیقات می گوید: ما دریافتیم افرادی كه در هفته فعالیت زیادی دارند، می توانند تا ۱۰ سال بیشتر از دیگران بدون بیماری زندگی كنند.

در حال حاضر انجمن سلامت جهانی ۱۵۰ دقیقه ورزش در طول هفته را بعنوان حداقل میزان لازم ورزش معرفی كرده است. با این وجود بررسی های اخیرشان داده است برای دور كردن بیماری های مزمن لازم است كه بیش از این ورزش كرد.

ممكن است افراد سالمند نتوانند ورزش شدید انجام دهند اما بهتر است فعالیت داشته باشند، افرادی كه هم اكنون فعالیت متوسط دارند هم بهتر است فعالیت خویش را كمی شدیدتر كنند. اگر نمی توانید در طول هفته این میزان فعالیت هوازی انجام دهید می توانید فعالیت قلبی، عروقی و قدرتی هم داشته باشید.

یك ساعت ورزش قدرتی تا ۲۲۶ كالری در ساعت می سوزاند. ورزش هایی كه در نیم ساعت بیشترین كالری سوزی را دارند، عبارتند از: ایروبیك، دوچرخه سواری و شنا.


1397/05/18
18:15:49
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: بیماری , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد