پویش سه شنبه های بدون خودرو در پردیس

پویش سه شنبه های بدون خودرو در پردیس

ایت بال: تهران- پویش سه شنبه های بدون خودرو در شهر پردیس با هدف كاهش استفاده از خودروهای تك سرنشین با تولید نشاط و سلامت جسمی و روحی توسط گروههای مردمی برنامه ریزی شده است.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، گروه دوچرخه سواری پردیس رایدرز روزهای سه شنبه در بوستان امام رضا (ع) در فاز 4 پردیس گردهم می آیند و در حركتی خود جوش شهروندان را به همراهی با گروه برای دوچرخه سواری دعوت می كنند.
سرپرست این گروه با اشاره به برنامه های گروه تصریح كرد: كسانی كه در برنامه سه شنبه های بدون خودرو شركت می كنند، روش درست ركاب زدن، اصول و قواعد درست دوچرخه سواری و ركاب زدن استقامتی را آموزش می بینند.
حسین نوروزی عنوان كرد: این پویش دستاوردهای زیادی به همراه دارد كه می توان از كاهش بار ترافیك در شهر، سلامتی و تندرستی، صرفه جویی در هزینه ها نام برد.
به گفته وی دوچرخه سواران حامی محیط زیست به منظور كاهش آلودگی هوا را روزهای سه شنبه هر هفته این پویش را برگزار می كنند.
محمد رضا یكی از اعضای گروه از كمبود امكانات ورزشی در شهر پردیس گله مند است و می گوید: 20 سال در این شهر سكونت دارم امكانات ورزشی این شهرستان اندك است و از سوی هیچ سازمانی حمایت نمی شویم.
وی اضافه كرد: مسیر دوچرخه سواری در این بوستان تفكیك و خط كشی نشده و تردد خانواده ها در راه دوچرخه سواری برای ما مشكل بوجود می آورد.
این جوان اظهار داشت: هدف اصلی از حضور در این پویش بهینه سازی فرهنگ دوچرخه سواری در بوستان ها است و افزایش تعداد دوچرخه سواران بستر مناسبی برای نهادینه شدن این فرهنگ بوجود می آورد.
سارا یكی از خانم های گروه دوچرخه سواری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: دوچرخه سواری طی دو ماه گذشته در زندگی روزمره من تاثیر خوبی داشته، فرهنگ دوچرخه سواری خانم ها در خیابان های شهر هنوز جا نیفتاده است و مشكلات زیادی برای ما به همراه دارد.
وی درباره هدف خود از حضور در این پویش می گوید: افزایش تعداد بانوان دوچرخه سوار روند فرهنگ سازی را تسهیل می كند و در آینده ای نزدیك، بانوان مشكلی بابت دوچرخه سواری در شهر نخواهند داشت.
عباس عضو دیگر گروه با اشاره به كم هزینه بودن این ورزش اظهار داشت: ورزش مفرح دوچرخه سواری بسیار كاربردی و كم هزینه است، با تهیه یك دوچرخه و عضویت در گروه تفریحی شاد و پر هیجان تجربیات خوبی در طبیعت گردی در مناطق زیبای گردشگری شهرستان پردیس داشتم.
عباس.ط با اشاره به تصادف خود طی چند ماه اخیر می گوید: در خیابان و جاده ای كه مسیر دوچرخه سواری ندارد حركت با دوچرخه اشتباه است، بعضی از رانندگان با دوچرخه سواران برخورد مناسبی ندارند و دوچرخه سوار اطلاع ندارد كه در صورت بروز مشكل به كدام سازمان رجوع كند.
وی می گوید: تمام كارهای روزمره خویش را با دوچرخه انجام می دهم، شهر بومهن بافتی قدیمی دارد و 90 درصد از پیاده روها پله دارند، شهرهای پردیس و بومهن شیب زیادی دارند و تردد در مسیرهای شیبدار برای دوچرخه سواران راحت نیست.
تهرام/9441//1348


1397/05/03
14:30:49
5.0 / 5
5020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد