هفته سوم كورس تابستانه اسب دوانی بندرتركمن برگزار گردید

هفته سوم كورس تابستانه اسب دوانی بندرتركمن برگزار گردید

ایت بال: گرگان - هفته سوم رقابت های اسب دوانی كورس تابستانه بندرتركمن در غرب استان گلستان عصر جمعه با رقابت 53 راس از نژادهای تركمن و دو خون در شش دور هزارمتری برگزار گردید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا؛ در مجموع شش دور این رقابت ها مبلغ 729 میلیون و 750 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسبهای برتر و چابك سواران پرداخت گردید.
در دور اول این رقابت ها 10 راس اسب نژاد تركمن بالای سه سال برای مسافت هزار متر وارد دپار (جعبه استارت) شدند كه اسب آرای گزل با چابك سواری آرمین آق آتابای در زمان یك دقیقه و 8 ثانیه و 18 صدم ثانیه زودتر از سایرین از خط آخر گذشت و ستار مهرانی با اسب تیر رئیسی و فیض الله رجال با اسب بل دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم به مسافت هزار متر با حضور 6 راس اسب دوخون نبرده دو ساله برگزار گردید كه متین جرجانی با اسب شیمبو با زمان 1 دقیقه و 2 ثانیه و 91 صدم ثانیه مقام اول را به دست آورد، مبین آسایش با اسب آرمانا پیمان و بنیامین جرجانی با اسب پیوتال هم به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور سوم 12 راس اسب دو خون بالای سه سال برای مسافت هزار متر وارد دپار شدند كه آق اویلی بشگرد با اسب تاسارا با زمان 1 دقیقه و 7 دهم ثانیه زودتر از سایرین از خط آخر گذشت و رامین قهرمانی با اسب اوبلا و امان محمد قلر عطا با اسب ماریل دوم و سوم شدند.
رقابت دور چهارم میان اسب های دوخون بالای سه سال شكل گرفت و هشت راس اسب برای مسافت هزار متر مسابقه را آغاز كردند كه پیمان قلر عطا با اسب كورلین به مقام نخست دست یافت و آق اویلی بشگرد با اسب كارولین و امیر مختومی با اسب آژدر به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم 9 راس اسب دوخون بالای سه سال در مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند و آق اویلی بشگرد با اسب آی گل زودتر از سایرین از خط آخر گذشت، ابوطالب چاریزاده با اسب سیتی دنسر و ستار مهرانی با اسب وای وای هم دوم و سوم شدند.
8 راس اسب دوخون مبتدی نبرده بالای سه سال برگزار كننده رقابت دور ششم كورس بندرتركمن در مسافت هزار متر بودند كه ستار مهرانی با اسب سون استار قهرمان شد و امان محمد قلر عطا با اسب آزادی و رامین قهرمانی با اسب سی كاس به ترتیب دوم و سوم شدند.
گزارش خبرنگار ایرنا حاكیست باوجود گرمای زیاد و رطوبت بالای 70 درصد استقبال علاقه مندان به ورزش سواركاری شهر ساحلی بندرتركمن نسبت به دو هفته قبل بیشتر بود.
7333/2729


1397/04/16
14:03:21
5.0 / 5
4290
تگهای خبر: رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیلیارد