اشتغال پایدار روستایی فرصتی برای تعالی ورزش كامیاران است

اشتغال پایدار روستایی فرصتی برای تعالی ورزش كامیاران است

ایت بال: سنندج - فرماندار كامیاران با اشاره به اینكه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی فرصتی ویژه برای تعالی حوزه ورزش است، اظهار داشت: اقتصاد ورزش بخش مهم و فراموش شده این حوزه است كه می توان با استفاده از چنین تسهیلاتی آن را فعال كرد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، مسعود الماسی روز شنبه در جلسه بررسی مشكلات هیات های ورزشی این شهرستان تصریح كرد: جوانان خلاق و توانا می توانند با استفاده از این تسهیلات باعث تولید اشتغال و توسعه ورزش روستایی شوند.
وی به اهمیت كشف استعدادهای ورزشی در روستاها اشاره نمود و اضافه كرد: بزرگترین گنجینه های ورزش در روستاها هستند كه كشف و شكوفا شدن آنها نیازمند توجه بیشتر به ورزش روستایی با استفاده از فراهم كردن زیرساخت ها است.
الماسی تصریح كرد: طرح های عرضه شده برای دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به فرمانداری نشان داده است جوانان هنوز باور ندارند كه می توانند از حداقل ها خالق حداكثرها شوند.
فرماندار كامیاران با اشاره به اینكه در ورزش شهرستان باید برای روی آوردن تعداد بیشتری از مردم تنوع بخشی كرد، خاطرنشان كرد: این امر نیازمند ارتباط بیشتر مجموعه هیات های ورزشی با بدنه اجتماعی و انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است.
وی با اشاره به اینكه كامیاران در حوزه ورزش دارای یك خصوصیت منحصربفرد است، افزود: این خصوصیت مربوط به تكیه هیات های ورزشی بر توانایی و استعداد های ورزشكاران است به صورتی كه آنها برای پیشرفت منتظر كمك های خارجی نباشند.
الماسی به دستان پر از خالی مسئولان ورزش در شهرستان ها اشاره نمود و اظهار داشت: برای حل مشكلات مالی حوزه ورزش باید میان گردشگری و فعالیت های ورزش تعامل تولید شود.
وی با اشاره به اینكه برای ورزش شهرستان خبرهای خوبی در راه می باشد، تصریح كرد: با عنایت به اینكه تا زمان قطعی شدن اقدامات صورت گرفته وقت لازم است، كوشش برای تولید تغییرات در این حوزه جزء برنامه ها است.
فرماندار كامیاران با اشاره به اینكه ورزش در زمینه نرم افزاری بیشتر از هر بخش دیگری نیازمند توجه برای پیشرفت است، اضافه كرد: معتقدم از تمام ظرفیت ها و امكانات ورزشی 100 درصد استفاده نشده است.
الماسی با اشاره به اینكه تجهیز پیست دو و میدانی و تكمیل استخر سرپوشیده شهرستان 2 پروژه مهم نیازمند اعتبار هستند، خاطرنشان كرد: امسال در جهت تكمیل و پیشرفت فیزیكی این 2 پروژه، اعتباراتی اختصاص خواهد یافت.
وی با اشاره به اینكه تاسیس خوابگاه ورزشكاران از دیگر ضروریات بخش ورزش شهرستان است، تصریح كرد: تولید ایستگاه مخصوص نصب بنر قهرمانان ورزشی در شهرستان و جاده سلامت از دیگر نیازمندهای حوزه ورزش است كه اجرای آنها نیازمند همكاری شهرداری است.
در این نشست كه با حضور تمام مسئولان هیات های ورزشی شهرستان و رئیس اداره ورزش و جوانان كامیاران برگزار شد، مسئولان هیات ها به بیان مشكلات و دغدغه های حوزه های خود پرداختند.
شهرستان كامیاران در 65 كیلومتری جنوب سنندج با 102 هزار نفر جمعیت دارای 20 هیات ورزشی فعال با 15 مكان ورزشی در شهر كامیاران و 3 مكان ورزشی در شهر موچش است.
7349/9102


1397/04/10
14:04:27
5.0 / 5
4176
تگهای خبر: فعالیت , ورزش , ورزشكار , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد