حضور بانوان در ورزش قهرمانی افزایش یافته است

حضور بانوان در ورزش قهرمانی افزایش یافته است

ایت بال: ایلام - رئیس فدراسیون ژیمناستیك اظهار داشت: شرایط ورزش قهرمانی و حرفه ای بخصوص گرایش بانوان به ورزش در حال افزایش و توسعه بوده و زمینه آن هم فراهم گشته است.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، زهرا اینچه درگاهی روز سه شنبه در نشست مجمع انتخابات هیات ژیمناستیك استان ایلام اظهار نمود: در بخش بانوان نخستین كلاس بین المللی كلاس های داوری ایروبیك، سهمی برابر با آقایان برای خانم ها در نظر گرفته شد و بانوان در كلاس های داوری آكروژیم و ترامپولین شركت كردند.
وی اضافه كرد: به علت وجود فعالیت های عملی بانوان هیچگاه نمی توانستند با حجاب در این كلاس ها شركت نمایند اما با تعاملاتی كه با فدراسیون جهانی برقرار شد این كلاس ها در تهران برگزار می گردد.
اینچه درگاهی اظهار داشت: ساماندهی و اصلاح ساختار فدراسیون ژیمناستیك بی نظیر است و كارهای ارزشمندی در این فدراسیون انجام شده است.
وی اضافه كرد: با خلاصه كردن كادر فدراسیون و ادغام بعضی از وظایف شغلی نه تنها ضعفی در روند كارهای فدراسیون پیشنیامد، بلكه سرعت پیشرفت كارها قدری هم بیشتر شد.
اینچه درگاهی خاطرنشان كرد: مهرماه امسال آكادمی تخصصی ژیمناستیك راه اندازی و كلاس های تخصصی ژیمناستیك، دوره های تخصصی، كمپ تیم ملی و مركز استعداد یابی تعریف شد.
وی همینطور در مورد استعداد یابی این رشته اظهار داشت: راه اندازی پایگاه های قهرمانی مدارس با هدف شناسایی استعدادها و عرضه آموزش های لازم به افراد علاقه مند جز اولویت های فدراسیون است.
وی ادامه داد: در این پایگاه ها در سطح كشور با حضور مربیان مجرب نسبت به انتخاب نخبه های ژیمناستیك اقدام می گردد كه نقش مهمی در تقویت تیم های ملی خواهند داشت.
رئیس فدراسیون ژیمناستیك اضافه كرد: كسب سهمیه المپیك برای رقابت های جهانی جز برنامه ریزی های مهم فدراسیون است كه با قوت و در قالب یك برنامه مدون اقدام های لازم بعمل می آید.
وی تصریح كرد: با عنایت به ظرفیت ورزشی در استان ایلام فدراسیون ژیمناستیك برای برگزاری دوره های آموزشی، ارتقا سطح داوری و مربیگری و تربیت قهرمان در این رشته ورزشی امكانات لازم را فراهم می كند.
اینچه درگاهی با اشاره به اینكه مسیر رشد یك ورزشكار از مسیر هیات آن آغاز می شود، اظهار داشت: رسیدن به شرایط ایده آل برای توسعه هر ورزشی به تعامل و همكاری و وفاق اعضای آن هیات بستگی دارد كه امید است با انتخاب مجدد رئیس این هیات شاهد برنامه ریزی بهتر برای ادامه مسیر رشد و بالندگی در این استان باشیم.
مدیر كل ورزش و جوانان استان ایلام هم در این نشست اظهار داشت: ورزش ژیمناستیك پیش نیاز تمام رشته های ورزشی است.
بهروز حیدرزاده اضافه كرد: ژیمناستیك رشته ای خاص، متفاوت و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد اما در صورت عدم تعامل و همكاری بین اعضا و ورزشكاران با وجود تمام امكانات هیچ موفقیتی حاصل نمی گردد.
وی خاطرنشان كرد: در مدارس ایلام دانش آموزان توانمندی بسیاری می توانند در این عرصه فعالیت داشته باشند و در این راستا، یكی از برنامه های اصلی خویش را بر روی شناسایی افراد نخبه در ژیمناستیك كه در مدارس حضور دارند، متمركز می نماییم.
حیدرزاده با اشاره به اینكه برای اجرای این برنامه ها و عملیاتی كردن آنها به یك سری زیرساخت ها نیاز است، اظهار داشت: برای توسعه این ورزش یك سالن با تجهیزات كامل به سالن های ژیمناستیك ایلام افزوده خواهد شد و امیدواریم شاهد رشد قهرمانی در این ورزش باشیم.
وی ابراز امیدواری كرد: فدراسیون ژیمناستیك برای تخصیص اعتبارات به استان های كمتر توسعه یافته همچون ایلام نگاه ویژه ای داشته باشند و در صورت امكان برای افزایش انگیزه و تجربه این افراد مربیان و داوران ایلامی در اردوهای تیم ملی حضور یابند.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، نشست مجمع انتخابات رئیس هیات ژیمناستیك با حضور رئیس فدراسیون، مدیر كل ورزش و جوانان ایلام و سایر اعضا برگزار گردید دو نامزد دیگر انصراف خویش را اعلام نمودند و حامد عزیز نصرتی تنها نامزد این مجمع با كسب 17 رای از 17 رای بمدت چهار سال دیگر رئیس این هیات شد.
عزیزنصرتی پیش از این ریاست این هیات را به عهده داشت.
استان ایلام دارای یك هزار و 400 ورزشكار در رشته ژیمناستیك است كه از این میزان 700 ورزشكار در شهرستان ایلام در بخش آقایان و خانم ها فعالیت دارند.
7180/6034/


1397/03/09
17:52:47
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , سالن , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد