تاثیر پیاده روی بر سلامتی

تاثیر پیاده روی بر سلامتی

به گزارش ایت بال پیاده روی بهتر از ورزش نكردن است اما برای افزایش سلامتی باید ورزش های هوازی را با ورزش های قدرتی تركیب كرد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از stuff، انسان ها نیاز به ورزش برای سالم ماندن دارند. ورزش از مرگ زودرس و بیماری جلوگیری می كند و توانایی انجام كارهای روزانه را بالا می برد. پیاده روی یكی از آسان ترین روش ها برای ورزش كردن است. اما آیا پیاده روی برای سالم ماندن كافی است؟

یكی از متخصصان ورزشی درباره این مساله می گوید پیاده روی بهتر از ورزش نكردن است اما برای افزایش سلامتی باید ورزش های هوازی را با ورزش های قدرتی تركیب كرد و به صورت منظم آن ها را انجام داد. كم بودن آمادگی جسمانی سبب كاهش طول عمر می گردد. انجام فعالیت های قدرتی سبب می گردد كه حجم عضلات كاهش پیدا نكند و تراكم استخوان ها بیشتر شود. پیاده روی به تنهایی كافی نیست اما می تواند بدن را برای ورزش های سنگین تر آماده كند. ازاین رو افراد باید ورزش های شدیدتر را در برنامه خود داشته باشند. البته این به این معنا نیست كه پیاده روی تاثیر مثبت ندارد. نداشتن فعالیت فیزیكی سبب افزایش بیماری های قلبی، چاقی مفرط و دیابت می گردد. پیاده روی می تواند از این نوع بیماری ها تا حدودی جلوگیری كند. به جهت اینكه نتیجه بهتری بگیرید می توانید در پیاده روی چالشی تولید كنید برای مثال بر روی تپه راه بروید.

بهتر است سرعت شما در پیاده روی 4 تا 6 كیلومتر در ساعت باشد و در روز حداقل نیم ساعت پیاده روی كنید. اگر در محیط آلوده ای زندگی می كنید بر روی تردمیل راه بروید.

دویدن شما را بیشتر به اهداف ورزشی می رساند. ورزش شدیدتر مانند دویدن هر یك دقیقه اثر 3 دقیقه پیاده روی را دارد ازاین رو اثر یك ساعت پیاده روی را می توان در 20 دقیقه دویدن به دست آورد. 

1397/02/10
17:52:24
5.0 / 5
4975
تگهای خبر: فعالیت , ورزش , ورزشی , سلامتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیلیارد